Atık pilden, fotokopi makinesi çıktı

Bu haber 02 Temmuz 2013 - 19:57 'de eklendi ve 950 kez görüntülendi.

atikpildenfotokopimakinası121321321Muğla il genelinde düzenlenen atık pil yarışmasında birinci olan Nurettin Gençalioğlu Anadulu Lisesi fotokopi makinesi ile ödüllendirildi.
Haber Merkezi
Muğla il genelinde düzenlenen atık pil yarışmasında birinci olan Nurettin Gençalioğlu Anadulu Lisesi fotokopi makinesi ile ödüllendirildi.
Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile Mariç Belbir’in ortaklaşa düzenlediği yarışmada 400 kilo atık pil toplayan Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri okullarına fotokopi makinesi kazandırdı. Ödülü Okul Müdürü Serap Aksel ve Çevre Grubu öğretmenlerine teslim eden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “Öğrencilerimize yönelik teşvik edici bir ödül karşılığında en fazla atık pil toplayan okul için Mariç Belbir önderliğinde bir organizasyon yapıldı. Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, en fazla pil toplayan eğitim kurumu olarak Muğla Bölgesi’nde birinci oldu. Bunun sevindirici tarafı çevreye karşı hassasiyetini gösteren çocuklarımızın bu konuda birinci olması hem bizi hem de okulumuzu mutlu etti. Bizde bu anlamlı yarışmanın anısına sembolik olan hediyemizi takdim ediyoruz” dedi.
Bir adet atık pilin 10 ton toprağı kirlettiğine dikkati çeken Başkan Acar, tüm Marmaris halkının atık pil ve geri dönüşüm konusundaki hassasiyetini sürdürmesi dileğinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.