Ateş, “Çözüm süreci başarısızlıkla sonuçlandı”

Bu haber 11 Ağustos 2015 - 18:48 'de eklendi ve 738 kez görüntülendi.

ates65165651Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, Kızılağaç bölgesindeki çiftliğinde gazetecilerle bir araya gelerek bir basın açıklaması düzenledi.

Mert Can Kaymak

Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, Kızılağaç bölgesindeki çiftliğinde gazetecilerle bir araya gelerek bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamasında çözüm sürecinin başarısızlıkla sonuçlandığını ifade eden Başkan Ateş, “Çözüm süreci maalesef başarıya ulaşmadı. Her gün haberlerde şehit haberleri alıyoruz. Maalesef çözüm sürecini başlatanlar vebal altına girmiştir” dedi.

PKK Terör örgütünün çözüm sürecinde toparlanma sürecine girdiğini belirten Başkan Ateş, “Metropol şehirlerde her türlü silahlar ve patlayıcı maddeler ile yerleşme imkânı sağladılar. AKP hükümetinin yaptığı katkılar vardır elbette ancak bunun yanında son zamanlarda artan terör olayları bizleri çok üzüyor.  Çözüm süreci olmasaydı, terör örgütü PKK’nın üzerine gidilmiş olsaydı, bu kadar şehit vermezdik. Yeniden toparlanma aşamasına girdiler. AKP bu konuda hata yapmıştı. Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum. Biz barış istiyoruz. Bu konuda sıkıntı yok. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde bizim Kürt kökenli arkadaşlarımız da var. Maalesef PKK bu bölgedeki insanlarımıza baskı altında tutuyor. Özellikle Dışişleri çok acemice davranarak PKK terör örgütünün güçlenmesine neden olmuştur” diye konuştu.

Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği olarak önemli çalışmalar yaptıklarını Malatya-Muğla arasındaki kültürel ve sosyal anlamda ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çeşitli projeler ürettiklerini de vurgulayan Başkan Ateş, “Malatya’dan Muğla’ya Battalgazi, Hekimhan, Güzelyurt, Pötürge, Doğanşehir Belediye Başkanlarımızı, Malatya’nın yerel ve ulusal basın mensuplarını Muğla’da ağırladık. Bize bu konuda yardımcı olan Fethiye, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Marmaris, Datça ve Bodrum Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Malatya ve Muğla arasındaki kültürel köprü görevimiz bundan sonra da devam edecektir. Özellikle Malatya’nın kayısısını ve yöresel ürünlerini, Muğla’nın da narenciye, zeytin ve çam balı konusunda tanıtımı konusunda çalışmalarımız devam edecektir. Önümüzdeki günlerde Ege ve Muğla basınını Malatya’da misafir etmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.