Ateş böceği Yalçın hayatını kaybetti

Bu haber 16 Ağustos 2014 - 3:06 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.

atebocegii‘Ateş Böceği Yalçın” olarak tanınan komedyen Yalçın Otağı’nın, Marmaris’te tedavi gördüğü özel hastanede 78 yaşında hayatını kaybetmesi, yakınları ve sanat camiasında üzüntüye neden oldu. Usta komedyenin eşi sinema sanatçısı Lale Belkıs, “Yalçın, gülerek ayrıldı aramızdan” dedi.
Haber Merkezi
‘Ateş Böceği Yalçın” olarak tanınan komedyen Yalçın Otağı’nın, Marmaris’te tedavi gördüğü özel hastanede 78 yaşında hayatını kaybetmesi, yakınları ve sanat camiasında üzüntüye neden oldu. Usta komedyenin eşi sinema sanatçısı Lale Belkıs, “Yalçın, gülerek ayrıldı aramızdan” dedi.
Otağı’nın eşi sinema sanatçısı Lale Belkıs, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hastalığa 2 yıl önce teşhis konulduğunu ve tedaviye başlandığını söyledi. Üzüntülü olduğunu belirten Belkıs, “Nur içinde yatsın, biz onunla iki can dostuyduk. Birbirimize hep destek olduk ve güven verdik. Beraberliğimizin 41. yıldönümünde maşallah nazar değdi” dedi. Ünlü komedyenin sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklarının olmadığını ifade eden Belkıs, bazı olumsuz düşünceler ve ortamların hassas oldukları için sanatçıları daha fazla etkilediğini vurguladı. Son ana kadar hayat arkadaşının yanında olduğunu dile getiren Belkıs, “Son lokmasına kadar ağzına verdim, duamı yaptım. Helallik aldım. Yalçın da gülerek ayrıldı aramızdan” diye konuştu.
Belkıs, başta diğer “Ateş Böceği” Ercan Bostancıoğlu olmak üzere sanat camiasından çok sayıda kişinin arayarak başsağlığı dilediğini ifade etti. Otağı’nın yarın Datça ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.