Atatürk’ün Mirası, CHP’yi Perişan Edecek

Bu haber 09 Ocak 2014 - 8:15 'de eklendi ve 1.518 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu
Dünkü internet gazetesinde çıkan haber Türk Milletini şok etti. Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin çocukları Ahmet Kemal ve Ali Kemal Doğançay, yaptıkları basın duyurusuyla bir milyar dolarlık alacakları için İş Bankası ve CHP’ye ihtarname çektiklerini ve dava açacaklarını ifade etti. Ülkü Adatepe’nin mirasçılarının avukatları aracılığı ile yaptığı duyuruda Atatürk’ün son mirasçısının da kaybedilmesinin Türk Halkını üzdüğünü belirtilerek, şu sözlere yer verildi;
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kızı olan Ülkü Adatepe, bilindiği üzere 1 Ağustos 2012 tarihinde talihsiz bir kazada vefat etmiştir. Ülkü Adatepe’nin çocukları olan Ali Kemal ve Ahmet Kemal Doğançay, annelerinin hayatı boyunca gerek İş Bankası ve gerekse CHP’nin, annelerinin vasiyatnamede almaları gereken miras payını almadığını iddia ederek 28 Ocak 2013’de İş Bankası ve CHP’ye avukatları aracılığıyla 1 milyar dolarlık alacağın ödenmesi ile ilgili ihtarname keşide edilmiştir ve dava açmaya hazırlanmaktadır. İzah edilen durumla ilgili 30 Ocak’ta bir basın açıklaması da yapılacaktır.
İş Bankası yetkililerinden edinilen bilgiye göre dava konusunda bir açıklama yapılmayacak.
Ancak yetkililer daha öncede benzer davalarla karşı karşıya kaldıklarını ve ciddiye almadıklarını belirtiyorlar. Bu konu hakkında basında değişik yazılar çıkmıştı. Tabi bu ülkede sanki CHP’nin dokunulmazlığı varmış gibi kimse üzerine gitmedi. CHP’nin yalan olduğunu bildiği halde her zaman suçludan yana olmaları, bardağı taşırmıştır. Daha dün, dindarları koruyor, irtica hortluyor diyenler yüzünden AK Parti sıkıntıya girince var güçleri ile saldırıyorlar.
Karşınızda koca millet var. Batık halde sizden alınan ülke bugün yüz misli zengin olmuştur.
Her yapılan hizmet için çalınıyor derseniz, fakat ispat edemezsiniz.
Gezi Parkı olayının yönetici kadrosu ne yapmak istediklerini yazılı olarak hükümet sözcüsüne verenler, ülkeye yapılmaya başlanmış büyük tesislerden istemediklerini şöyle sıralamıştır;
1- İstanbul Boğazına üçüncü köprü yapılmasın mış! Köprünün inşaatı başladı.
2- Kanal İstanbul’u da istemiyorlarmış, Niye acaba?
3- Dünyanın en büyük hava alanını da yapmayın mış. Adı geçen parkta Osmanlıdan kalan kışla tamir olmasın çürüyüp gitsin…
Bu kafa yapısı ile iyi ki 27 sene içinde bir tek Çubuk Barajı nasıl yapılmış? Hayret!..
HALK BANKASI ZENGİN OLMA HAKKINA SAHİP DEĞİL Mİ?
Türkiye ile Kuzey Irak arasında gerçekleşen dev petrol anlaşmasının önemli bir parçası olması beklenen Halk Bankası ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı.17 Aralık torba operasyonunun doğrudan hedefi olan banka, Neçirvan Barzani’nin 27 Kasım’daki Türkiye ziyaretinde Başbakan ve Kuzey Irak arasında mutabık kalınan metinlerinde yer aldı. Kuzey Irak, hesapların Halk Bank da toplanmasını kabul etti.
Anlaşmanın uygulamaya konulacağı şubeler bile konuşuldu.
IRAK “ABD” dedi
Halk Bank’a yönelik 17 Aralık operasyonu ve hükümeti yıpratma ve girişimi ise süreci belirsizleştirdi. Kuzey Irak’ın Bağdat’a yeşil ışık yaktığı bilgisi geldi. Enerji Bakanı Taner Yıldız ise “Bizim yol haritamız net” mesajı verdi. Anlaşma gerçekleşirse Türkiye Halk Bank üzerinden ABD ve İngiltere’den sonra dünyanın 3’üncü finans merkezi olacak.
TARİHİ İŞ BİRLİĞİ
Dünyanın en zengin petrol yataklarını batıyla buluşturmak isteyen Türkiye, Kuzey Irak ile tarihinin en büyük ticari iş birliğine imza attı. Bu kapsamda hem Türkiye’nin kurduğu Turkish Petroleum Company’nin (TEC) Kuzey Irak’ta petrol ve doğalgaz üretmesi hem de Kuzey Irak’ın petrol ve doğalgaz rezervlerinin Türkiye üzerinden dünyaya pazarlaması konusunda bölgesel Kürt yönetimi ile el sıkıştı. Yeni inşa edilen boru hatları ihracaata başlayarak Ceyhan’da depolar dolmaya başladı. Anlaşmaya göre Kuzey Irak petrol gelirlerinin transferinde Halk Bank merkez olacaktı. Kuzey Irak’ın kabul ettiği teklifin ardından son iki ayda paranın ABD bankalarında tutulması yönünde girişimler yapıldığına dair haberler yayıldı.
Yazımın başlığı miras konusunda 1982 ile 1992 yılları arasında Atatürk’ün yüzde 27 hissesinin sermaye artırımı yapılmış, fakat CHP istenen nakidi ödemediği halde, Türk Dil ve Tarih Kurumları adına hazinenin ödeme yaptığı ve bu sebeple birkaç dava açılmış bir yanda hazine bir yanda İş Bankası ve hazineye karşı CHP hukuk savaşı sonunda siyasi baskı yapıldığı ortadadır.
Zaten bunlar hiç haram yemezler. Doğan çocuğun hakkı olduğunu da bilirler. (Kaynak: Temellerin Duruşması sayfa 65) Falih Rıfkı Atay’ın Çankaya kitabı ve Cemal Kutay a.g.e S:62-63

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
sema açıkgöz 09 Ocak 2014 / 20:56

Hüseyin amca döktürmüşsün yine. Hamle gazetesinde analiz yapabilen tek köşe yazarı sizsiniz. Bunca yılın mektepli gazetecisi Sayın Özcan Özgürden daha doğru bir analiz okumuş değiliz. Siyasi özgörüsüde yok.chp il başkanıyla aynı dengede gidiyorlar. ikisinin dediğide doğru çıkmıyor. her ikis,de yatağanda haşmet diye tutturmuş bu adam ne yaptı diye hiç sorgulamıyorlar. Mustafa il başkanı oldu dost kazanmadı aksine var olan dostlarınıda yitirdi. fakında değil. çünkü özcan ne derse tesine yapıyor. kıblesi özcanın yazılarına göre belirliyor. sosyal demeokrasinin kıblesi belli CHP nin kıbleside belli hüseyin amca ne de olsa eski kurt dumanlı havalarda kutup yıldızıdır. kapalı havada kutup yıldızı gözükmez hüseyin amcanın yazılarına bakın. bu alaylı amcamız çoğu mektepliyi okutur. Helal olsun.

Hamle Gazetesi 09 Ocak 2014 / 22:16

Sema hanım,
Ben gazetemizdeki yazılara benim yorum yapmamı doğru bulmam. Ama size yanıt verme gereği duydum.
Öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederim. Ancak beni yanlış anlamışsınız. Ben Yatağan’da Haşmet Işık’ı hiç savunmadım. Benim baştan beri savunduğum, CHP’nin Muğla’da ve Yatağan’da adaylarını ön seçim ile belirlemesi idi…
Ayrıca CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk beni dikkate almaz. Alsaydı Muğla’Da ön seçim olurdu.
Hoşunuza gidecektir. Bu saatten sonra Yatağan’da CHP kimi atarsa atasın CHP seçimi kazanamayaktır. Merak etmeyin, Haşmet Işık’ı da atamazlar.
Ayrıca da ben alaylı bir gazeteciyim.
Selamlar.
Özcan Özgür

OSMAN ERSİN KOZANHAN 08 Şubat 2014 / 03:27

Yazınız dan ötürü sizi kutluyorum hüseyin bey, zira keşke türkiyede tiraj yapan gazetelerde yazan birkaç yazarda patronlarınin, chp nin ve is bankasının reklam vermeyiz baskilarından kurtulup bu tür yazılar yazabilseler.
Davanın Avukati
Osman Ersin kozanhan