Atatürk büstüne saldırı Marmaris’te kınandı

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 0:32 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.

ortacabüsAtatürk büstüne yönelik 3 ilde yapılan saldırılar, Muğla’nın Marmaris İlçesinde sivil toplum örgütleri tarafından kınandı.

Haber Merkezi

Atatürk Meydanı’nda toplanan 25 civarında sivil toplum örgütü üyesi Atatürk heykeli önünde ellerinde Türk bayraklarıyla “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı atıp açıp basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi ve İşçi Partisi Marmaris ilçe teşkilatı üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Pir Sultan Abdal Dayanışma ve Kültür Derneği üyelerinden oluşan ve kendilerini Milli Merkez Platformu olarak adlandırılan topluluk, Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta Atatürk büstlerinin yakılıp, sprey boya ile tahrip edilmesini protesto etti.

Grup adına basın açıklamasını okuyan ADD Marmaris Şube Başkanı Ali Apak, “Sözde örgütün, sözde ilk teröristlerinden biri adına yaptırılan heykel yıkıldı denilerek Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta Atatürk büstlerine saldırı yapıldı. Atatürk büstlerini kazmalarla tahrip edip, ateşe veren ihanet şebekeleri güya cezalandırdıklarını zannediyorlar. Bu sözde teröristin heykelinin yapılmasına göz yuman hükümeti ve sorumlularını kınıyoruz. Artık siyasi görüş farklılığı düşünmeden vatan bütünlüğü için herkesin Atatürk ilkeleri doğrultusunda bir araya gelme zamanıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatan birliğimize saldırıda bulunanlar artık göz ardı edilmemelidir. Bu düşmanlara karşı hepimiz bir olarak tepkimizi vermeliyiz” dedi. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.