ASKF ödülleri sahiplerini buldu

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:36 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.

askfodulleriMuğla Amatör Spor Kulüpleri federasyonu (ASKF) tarafından bu yıl yirmi ikincisini düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu. Katılım çok yüksek olduğu geceye 17 dalda 109 ödül dağıtıldı.
İlkay Yıldız
ASKF tarafından düzenlenen ve CNS tesislerinde gerçekleşen ödül törenine, Muğla Valisi Amir Çiçek , CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Bekir Çeker, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Masur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, TÜFAD Başkanı Alaaddin Naganlu, Kulüp başkanları, antrenörler ve sporcular katıldı.
Törende 17 dalda toplam 109 ödül dağıtılırken, 2013-2014 sezonun en iyi takımları Yeni Milasspor U16 takımı, Köyceğiz BelediyesporHentbol takımı, Muğla Büyük şehir Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, Dalaman Ortaca Bölgesi Engelliler Spor Kulübü Özel sporcular Futsal Takımı, Muğla Ormanspor, Milas Belediyesi Voleybol takımı, Menteşegücüspor Kadın Hokey Takımı, Fethiye Özel sporcular Voleybol takımları oldular.
Bu yıl 22.’si düzenlenen ödül törenin açılış konuşmasını yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, “ Amatör sporlara destek verildiği sürece daima başarılı sporcular ile karşınızda olamaya söz veriyoruz. Öncelik saha sıkıntıları bizleri son derece üzüyor. Büyükşehir belediyesi olduktan sonra belde belediyelerine ait takımlar ya liglere katılmadılar ya da katıldıkları liglerden çekilmek durumunda kadılar. Federasyonumuzun 22 yıldır beklediği Amatör spor merkezinin yüzde 90’ı tamamlanmasına rağmen tamamını bitirip içine giremememiz bizi üzmektedir. Ama diğer taraftan bizi mutlu eden şeyler de var. Özellikle valimizin amatör maçları bile gelip izlemesi bizi sevindirmiştir. Sporu seven bir valiye kavuşmak bizi çok mutlu etmektedir” dedi.
Daha sonra konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Bodrum’da, Kavaklıdere’de, Milas’ta yani aklınıza gelen 13 ilçemizde yapılması gereken yatırımların takipçisi olduğumu sizlere buradan söylemek istiyorum. Geride bıraktığımız 2014 yılı içerisinde parasal olarak 140 milyon lira yatırım yapmışız. Seydikemer’de 500 kişilik spor salonu, Fethiye’de iki bin 500 kişilik kapalı spor salonu, Gençlik Merkezi ki tane sentetik spor sahası, Menteşe’de üç bin 500 kişilik spor salonu, Gençlik Merkezi, kapalı yüzme havuzu, soyunma odaları özellikle Menteşe ihtiyaç olan faaliyete geçmek üzere, Kavaklıdere’de spor salonu, Milas’ta spor salonu, Gençlik Merkezi, Bodrum’da bin kişilik spor salonu ve Marmaris’te bin kişilik spor salonu ve Gençlik Merkezi yapılmaya devam ediyor. 2015 yılında bunlardan daha fazla bitmemiş olanları bitirip ilave daha çok yapacağız” dedi.
Son olarak konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise, “Son yıllarda Muğla’da spor yatırımları yapılıyor. Ama bunları yeterince koordineli olarak kullanamıyoruz. Halkımıza bunların olanaklarını yeterince sağlayamıyoruz. Büyükşehir yasası çıkmadan önce imkânlar daha çokken bugün, genel bütçeden binde yedi gibi bir parayı amatör sporlara ayırmaları işin ruhunu zayıflattı. Yani biz devlet olarak, hükümet olarak yeterince amatör spordaki gençlerimize imkanlar sağlayamıyoruz. Bunu arttırılması lazım” dedi.
Konuşmaların ardından başarılı sporcular ve takımlar ödüllerini aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.