ASKF Ödülleri Sahiplerini buldu

Bu haber 21 Aralık 2015 - 0:35 'de eklendi ve 840 kez görüntülendi.

magazin (5)Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından bu yıl yirmi üçüncüsü düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu. Gazetemiz ASKF tarafından amatör spora verdiği yer ve önemden dolayı ödüle layık görüldü.

Verda Kartal

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF); 2014-2015 Sezonunun En Başarılı Takımı, 2014-2015 Futbol Sezonu Şampiyon Takımları, En Centilmen Takımlar, En Başarılı İl Temsilcisi, En Başarılı Antrenörler, En Başarılı Futbol Hakemleri, En Başarılı Saha Komiserleri, En Başarılı Sporcular, Gol Kralı, En Başarılı Kaleci, En Başarılı Amatör Spor Yazar ve Muhabirleri, Amatör Spora En Fazla Yer ve Önem Veren Televizyonlar, Amatör Spora En Fazla Yer ve Önem Veren Gazeteler, Amatör Spora En Fazla Yer ve Önem Veren Radyo kategorilerinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu. Gazetemiz Hamle ise ASKF tarafından amatör spora verdiği yer ve önemden dolayı ödüle layık görüldü.

Düzenlenen ödül törenine; Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, törende Muğla’da 12 bine yakın faal sporcu arasında dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve Türkiye’de dereceye giren başarılı sporculara ödül verileceğini söyledi. Top, spora verdiği destekten dolayı Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve ilçe belediye başkanlarına teşekkür etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise şunları söyledi: “Sporda tesislerin, sahaların, salonların önemi çok büyük. Fakat tüm bu tesislerin yanı sıra hepsinden önemlisi iyi yetişmiş kalifiye antrenörler, zeki, çevik ahlaklı sporcular onları destekleyen güçlü kulüpler, aileler, okullar sporda başarının olmazsa olmazlarıdır. Hedefimiz sadece ülke şampiyonlukları değil, Avrupa, dünya hatta olimpiyat şampiyonlukları olmalıdır.”

Muğla genelinde dünya çapında dereceye giren sporcuların olduğuna dikkat çeken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, genç nüfusun spor konusunda küçük yaştan başlanılarak çocukların eğitilmesi ve spor tesislerinin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Muğla’nın spor konusunda bir vizyonu olduğunu belirten Vali Çiçek ise, “Spor turizmini canlandırmak ve en iyi hale getirmeyi hedefliyoruz. Turizm çeşitliliğini arttırmak için sporun en iyi koşullarda yapılmasını sağlamamız gerekiyor. Deniz, hava ve karada her türlü sporun yapılması için imkânlara sahibiz. İl genelinde çeşitli saha, spor salonu ve yüzme havuzu gibi tesisleri yaygınlaştırarak fiziki alt yapımızı geliştirdik. Yamaç paraşütü, trekking, dağcılık, bisiklet sporu bireysel ve kitlesel bütün sporların Muğla’da en iyi şekilde yapılabileceğine inanmış insan kaynağımız var. Muğla’da diğer bir hedefimizde olimpiyat adaylarını yetiştirmek. Her alanda uluslararası müsabakalarda mücadele edecek sporcuların Muğla’dan çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Okçuluk Dünya Şampiyonu Yeşim Bostan, Karate Dünya Şampiyonu Kayra Sezgin ve Dakar Ralli ’sinde ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil eden Serkan Özdemir’e ödülleri Vali Çiçek tarafından verildi. Ödül Töreninde gazetemiz Amatör Spora verdiği katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.