Askerler orman yangınlarına hazırlanıyor

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:47 'de eklendi ve 841 kez görüntülendi.

askerleregitimmYüzde 68’i ormanlarla kaplı ve Türkiye’nin orman yangınına hassas illeri arasında ilk sırada yer alan Muğla’da, jandarma orman yangınlarına karşı ormancılar nezaretinde hazırlık yapıyor.

Haber Merkezi

Muğla’nın Ula İlçesi’nde ki helikopter pistinde İl Jandarma Komutanlığı askerlerine yangın söndürme eğitimi verildi. Olası bir orman yangınında askerler orman işçileri ile birlikte orman yangınlarına müdahale edecek. Yüzde 68’lik bölümü ormanlık alan olan ve özellikle yaz sezonunda çıkan yangınlar nedeniyle en hassas iller arasında gösterilen Muğla’da çıkan orman yangınları dikkatleri üzerine çekiyor.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde yangın sezonu öncesi eğitim çalışmaları devam ediyor. Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğinde askerlere yangın eğitimi verildi. Komando Bölüğü askerlerine verilen yangın söndürme eğitimi teorik ve uygulamalı olarak yapıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Uzmanları İsmet Dokur ve Ersen Çetin tarafından verilen yangın söndürme eğitiminde askerlerin orman yangınlarında davranış şekilleri, yangınla mücadele, yangına müdahale çeşitleri, soğutma çalışmaları, şerit açma, hortum serme gibi konular anlatıldı. Aynı zamanda yangın söndürmede kullanılan araç ve gereçler de askerlere tanıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.