‘Asırlık Destan Çanakkale’ etkinliği

Bu haber 20 Mart 2015 - 20:37 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

asirlikdestan616161618 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü kapsamında, Türk Eğitim Sen Ula İlçe Başkanlığı tarafından ‘Asırlık Destan Çanakkale’ konulu konferans düzenlendi.

Haber Merkezi

Ula Nail Çakırhan Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve ilçe protokolünün yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Yıldız ve okutman Osman Köse, Çanakkale Zaferi’nin önemi üzerine bir sunum gerçekleştirdiler.

Etkinlikte bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Ula İlçe Başkanı Yakup Kızılkaya, “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kızılkaya, “Aziz Şehitlerimizin ve kahraman Gazilerimizin bizlere bıraktığı bu eşsiz emaneti, Milletçe, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya ve korumaya kararlıyız. Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü kılmış ve kılmaya da devam edecektir” diye konuştu.

Çanakkale Destanını anlatan türkülerle ve şiirlerle devam eden etkinliğin sonunda, konuyla ilgili sunum gerçekleştiren Doç. Dr. Özgür Yıldız ve okutman Osman Köse’ye çiçek takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.