Aşıklar yolunun ışıklandırılmasını istediler « Hamle Gazetesi

Aşıklar yolunun ışıklandırılmasını istediler

Bu haber 10 Kasım 2015 - 23:11 'de eklendi ve 1.129 kez görüntülendi.

AKÇAPINAR AŞIKLAR YOLUNUN IŞIKLANDIRILMASI İSTENDİ MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, ULA’NIN AKÇAPINAR MAHALLESİNDE ÜNLÜ AKÇAPINAR TOSTÇUSUNDA MAHALLE MUHTARI ŞÜKRÜ ARSLAN VE VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ.Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula’nın Akçapınar Mahallesi’nde ünlü Akçapınar tostçusunda Mahalle Muhtarı Şükrü Arslan ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula’nın mahallelerinde inceleme yaparken, vatandaşların toplu olarak bulunduğu ortamlarda sorun ve sıkıntıları da dinliyor. Akçapınar Mahallesinde Muğla’nın ünlü Akçapınar tostçusunda vatandaşlar ile birlikte tost yiyen Vali Amir Çiçek, Mahalle Muhtarı Şükrü Arslan’dan mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik’in de hazır bulunduğu ziyarette, Vali Amir Çiçek’in mahalleye geldiğini duyan vatandaşlar bir anda etrafını çevrelerken, sıkıntılarını ve yaşadıkları sorunları da anlatma fırsatı buldu. Akçapınar Mahalle Muhtarı Şükrü Arslan, 1938 yılında Vali Recai Güreli tarafından bataklık olması nedeniyle dikilen Okaliptus ağaçlarının bulunduğu ve geçmişte Muğla-Marmaris Karayolu olarak kullanılan alanın ışıklandırılmasını istedi. Muhtar Arslan, “Bu alan koruma altında. Mahallenin giriş ve çıkışlarında kullanılan bir yol. Son yıllarda özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı vatandaşlar tarafından yürüyüş yolu olarak kullanılıyor. Fakat geceleri karanlık olduğu için vatandaşlarımız bu yolu yaya olarak kullanamıyor. Bu alanın ışıklandırılmasını istiyoruz” dedi.
Vali Amir Çiçek, mahalle sakinlerinin de sorunlarını dinlerken, Okaliptus ağaçlarının bulunduğu ve koruma altında bulunan yol ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nü arayarak bilgi istedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.