Arslan, mermercilere “Showroom” projesini anlattı « Hamle Gazetesi

Arslan, mermercilere “Showroom” projesini anlattı

Bu haber 11 Mart 2019 - 1:36 'de eklendi ve 402 kez görüntülendi.

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği mermer fabrikalarında işletmeciler ve işçilerle bir araya geldi. Arslan, bu ziyaretleri sırasında, seçildiği takdirde hayata geçirmeyi planladığı “mermerciler showroom” projesini tanıttı.

Hüseyin Kocabıyık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, beraberinde CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı ve partililerle ilçedeki mermer fabrikalarını ziyaret etti.

Burada mermer işçileriyle bir araya gelen Arslan, daha sonra mermer işletmecileriyle görüştü.

Mermercilik sektörünün sorunlarını bildiklerini, fikir alışverişi yaparak mermerciliğin daha iyi şartlarda yapılmasını ve mermer sektöründe çalışanların sorunlarına çözüm üretmek için yola çıktıklarını belirten Arslan, “Bölgemizdeki mermercilerin ürünlerini sergileyebileceği, ithalat ve ihracat için gelecek misafirlerini ağırlayabilecekleri restoran ve otellerin içinde bulunduğu showroom merkezi oluşturulacaktır. Mermerciler Odası ve Derneği ile işbirliği yaparak bu proje geliştirilecektir. Bu showroom Yatağan ve Kavaklıdere bölgesinde çıkan tüm doğal taşın hem tanıtımını yapacak bir fuar alanı olma özelliğini taşıyacak hem de mermercilerimizin dünyaya açılan kapısı olma niteliğini taşıyacaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.