Armutalan’da Sokak ve Cadde Düzenlemesi

Bu haber 31 Ocak 2013 - 18:44 'de eklendi ve 1.392 kez görüntülendi.

armutalan547Marmaris Armutalan’da 7 cadde ve 30 sokakta düzenleme çalışması yapılıyor. Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, toplam 89 bin metrekarelik yolun düzenleneceğini, bunun yanında yağmur suyu toplama kanallarının ve altyapı çalışmalarının da yapılacağını söyledi.
Haber Merkezi
Armutalan Merkez mahallesindeki cadde ve sokakların düzenlemesi yapılıyor. 7 cadde ve 30 sokağı içeren düzenleme çalışması, yaz sezonuna kadar tamamlanacak.
Yapılan düzenlemeler hakkında Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, amaçlarının Armutalan’ın daha modern bir kent haline gelmesini sağlamak olduğunu söyledi. Ünlü, “Şu anda, Merkez Mahallemizde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak, Yıldırım Beyazıt, Kanuni Sultan Süleyman, Vatan, Namık Kemal, Göktürkler, Turgut Özal Caddeleri ile bu caddeleri birbirine bağlayan 30 sokağın düzenlemesini yapmaya başladık. Havaların kötü gitmesi ve ihale aşamasında çıkan pürüzlerden dolayı geç kaldık. Ama düzenlemeyi yapanlar Nisan ayı sonunda bitireceği vaadinde bulundu. İnanıyorum ki hızlı bir çalışmayla bu zaman açığını kapatıp, zamanında yolları hizmete açarız. Şu anda 89 bin metrekare yolun düzenlemesi yapılarak, 80 bin metrekare beton parke yol, 5 bin metrekare karo kaldırım kaplaması, 4 bin metrekare yeşil bant uygulaması yapacağız. Vatan, Kanuni Sultan Süleyman, Namık Kemal Caddelerinde toplam 766 metre yağmur suyu toplama kanalı yapacağız. Bunun yanında daha yeşil bir Armutalan için 300 ağaç, 18 bin 500 çalı formunda bitki dikeceğiz. Tabi bunların toplam maliyeti de 2 milyon lirayı bulacak. Yol düzenlemeleri yaparken, altyapı olarak su ve kanalizasyon boruları değişecek. AYDEM ile uzun süren görüşmelerimiz neticesinde az bir alanda elektrik tellerini yeraltına aldırabildik. Şayet bekleseydik yollara başlayamayacaktık. Bizde elektrik telleri yeraltına alınmadan halkımızın rahatı için çalışmalara başladık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.