Arıtma Tesisi hizmete açıldı

Bu haber 28 Nisan 2013 - 20:49 'de eklendi ve 1.259 kez görüntülendi.

aritmatesisiacildi12136412321654Muğla’da Muğla Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi açılışı yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyelere yönelik düzenlenen operasyonlarına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Sabahın köründe bizim belediye başkanlarımızı gözaltına alıyorlar. Sanırlar ki; bizler geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız.” dedi.
Hasan Telli
Muğla Belediyesi tarafından İller Bankası’nın kefaletinde Dünya Bankası’na borçlanılarak 16 milyon TL’ye ihalesi yapılan, 2009 Ekim ayında inşaatı başlayan ve 2012 yılının sonlarında tamamlanan Atık Su arıtma Tesisi’nin açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, belediyelere yönelik düzenlenen operasyonlara tepki göstererek “Sabahın köründe bizim belediye başkanlarımızı gözaltına alıyorlar. Sanırlar ki; bizler geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız.”
dedi.
Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Baskın Oran, CHP Parti Meclisi Üyeleri, Muğla milletvekilleri Tolga Çandar, Nurettin Demir, Ömer Suha Aldan ile çevre il ve ilçe belediye başkanları, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile İzmir, Muğla ilce ve belde belediye başkanları katıldı.
Belediye Başkanı Osman Gürün, tesis ile ilgili yapılan eleştirilere, “Maalesef onları sevindiremedik.” diye cevap verdi. Başkan Gürün, yaptığı açılış konuşmasında, tesisin yapılmasının bazı kesimleri rahatsız ettiğini ileri sürdü. Gürün, şöyle konuştu:
“Hatta seçim malzemesi oldu. ‘Çalışmaz, olmaz’ denildi. Maalesef onları sevindiremedik. Kanalizasyonumuz da arıtmamız da çalışıyor. Bizlerin yaptığı şeyleri küçültmek için çalışıyorlar. Ama bunu başaramayacaklar. Öz kaynağımızı kendimiz arttırdık. Kendimiz bulduk, kendimiz yatırım yaptık. Nazım imar planını yeniledik, sit bölgesinde ve Karabağlar Yaylası’nda da koruma amaçlı imar planlarını yaptık. Göreve geldiğimizde 63 bin metrekarelik yeşil alanı 423 bin metrekareye çıkardık. Bana bu yüzden bazen ‘Park Osman’ dediniz ama yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü biz yeşil alanları olmayan yerlere yapıyoruz, başka yerlerdeki gibi yeşil alan üstüne bina yapmıyoruz. Muğla’yı vahşi şehirleşmeden uzak, kimliği ve kişiliği olan bir il olarak geleceğe taşıyacağız.”
Açılış töreninde Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelere yönelik yapılan yolsuzluk operasyonları üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.
Kılıçdaroğlu, “Seçim öncesi ‘Aman ha CHP’ye oy vermeyin yoksa hizmet gelmez’ diyerek insanları kandırdılar. Sen kimin parası ile hizmet veriyorsun? Vatandaşın parası ile şantaja ne gerek var. O şantajın CHP’lilere sökmez. Bunu çok iyi bil.” diyerek şunları söyledi:
“Recep Tayyip Erdoğan sanıyor ki babasının parasını harcayacak. Bu milletin parasını harcıyorsun. Harcamak değil çar çur ediyorsun. Gırtlağına kadar yolsuzluğa gömülmüş bir AKP iktidarı var. Hesap sormak isteyen, kul hakkı yedikleri için hesap sormak isteyen tek siyasal parti var, o da halkın partisi CHP’dir. Sabahın köründe bizim belediye başkanlarımızı gözaltına alırlar. Sabah saat 6’da 7’de evlerine baskın yaparlar. Sanırlar ki bizler geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız.”
İmar konusunda Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün “Biz de tıraşlama yok, 5 kat imar izni veriyoruz.” sözlerini aktaran Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Belediye başkanlarımız da halka hesap vermeyi namuslu görev kabul ederler. Biz siyasetçinin halka hesap verenini kabul ederiz. Belediye başkanımız imar konusunda ‘Bizde tıraşlama yok’ dedi. Başbakan milleti tıraşlıyor. Neymiş efendim. İstanbul’u 25 yıldır yönetiyorlar. Yeşil alan bırakmadılar. Sıra geldi mezarlıklara. İstanbul’un siluetini, tarihi Sultan Ahmet Camii’nin siluetini perişan ettiler. Tarihe saygıları, inanca saygıları yok bunların. Sultan Ahmet Camii’nin arkasında o rant yapılar kimin? Efendim Recep Bey demiş ki, ‘Silueti bozuyor, bunu tıraşlayın’ Müteahhit tıraşlamamış. O da müteahhide küsmüş.”
Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri zaman ilk işlerinin basını özgürleştirmek olacağını belirterek, basını özgür olmayan ülkenin halkının da özgür olamayacağını sözlerine ekledi.
Açılışta, Sanatçı Onur Akın ve Muğla Belediyesi Bandosu kısa bir konser verirken, halk oyunları ekibi de kısa bir gösteri sundu. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Osman Gürün, atık su arıtma tesisini yapan firmalara plaket takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.