Arıcılar geceyi sokakta geçirdi

Bu haber 24 Kasım 2017 - 0:11 'de eklendi ve 835 kez görüntülendi.

Muğla’nın Ula ilçesinde gece saat 23.22 sıralarında meydana gelen meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde 25 haneli Arıcılar Mahallesi’ndeki evlerde hasara neden oldu. Deprem nedeni ile Arıcılar sakinleri geceyi sokakta geçirdi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Ula ilçesinde gece saat 23.22 sıralarında meydana gelen meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde 25 haneli Arıcılar Mahallesi’ndeki evlerde hasara neden oldu.

Gece saat 23.22 sıralarında meydana gelen ve merkez üssü Muğla’nın Ula ilçesi olan depremde en büyük hasarı Arıcılar Mahallesi gördü. Mahallede bulunan 25 haneye ait evlerde küçük çaplı hasarlar meydana gelirken, dağlardan devrilen kayalar nedeniyle yolların kısa süreliğine kapanmasına neden oldu.

Depremin ardından bölgeye AFAD İl Müdürlüğü, 112 Acil Servis ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile jandarma ekipleri sevk edildi. İlçe merkezine 40 kilometre mesafede bulunan Arıcılarda yapılan incelemelerde evlerde küçük çaplı hasarların meydana geldiği tespit edilirken, herhangi bir can kaybının olmadığı açıklandı.

Soğuktan korundular

5.3 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan artçı depremler nedeni ile Arıcılar sakinleri geceyi sokakta geçirdiler. Bazı vatandaşlar soğuktan korunmak için arabaların içinde sabahlarken bazı vatandaşlar yaktıkları ateşler ile ısınmaya çalıştılar. :

Arıcılar Mahallesi Muhtarı Salim Uysal, “Gece bir anda çok şiddetli bir sarsıntı oldu. Mahalle sakinleri büyük bir korkuyla dışarı çıktı. Biz ilgili makamları arayıp yardım istedik. Jandarma, AFAD ve itfaiye geldi. Mahallemizde bulunan 25 hanenin tamamında çatlaklar var. Vatandaşlarımız evlerine girmeye korkuyor. Çünkü hala sallanmaya devam ediyoruz. Bu nedenle sabaha kadar dışarıda kaldık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.