Arı takip sistemi projesi hayata geçirildi « Hamle Gazetesi

Arı takip sistemi projesi hayata geçirildi

Bu haber 17 Kasım 2015 - 23:53 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.

MUĞLA'DA ONLİNE ARI TAKİP SİSTEMİ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİMuğla Tarım İl Müdür Yardımcısı Enver Aydın tarafından geliştirilerek hayata geçirilen Arı Konaklama Noktalarının Sayısallaştırılması Projesi ülke genelinde uygulanmasına karar verildi.

Proje ile daha önce hiç yapılmayan bir çalışma başlatılarak, arıcıların arı konaklattıkları yerlerin tüm bilgileri koordinatları ile internet üzerinden haritalandırıldı ve kayıt altına alındı. Böylece arıcılar gitmek istedikleri yerde uygun yer olup olmadığını internet üzerinden kolayca görebilecek.
Proje tanıtımı ve uygulanması nedeniyle düzenlenen törende Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından Proje Koordinatörü Enver Aydın’a ve projede görev alan personellere Başarı Belgesi verildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda proje koordinatörü olan Enver Aydın “Arı Konaklama Noktalarının Sayısallaştırılması” Projesinin tanıtım sunusunda, “İl genelinde mevcut arı konaklama noktaları ile konaklamaya uygun olan ancak bugüne kadar hiç kullanılmayan Arı Konaklama noktalarını tespit ettik. Bu amaçla daha önce hiçbir yerde yapılmayan bir çalışma başlatarak, ilimiz genelinde bugüne kadar toplam 11.200 arı konaklama noktasını arazide tek tek gezerek koordinatları, arazi mülkiyet durumu, mevcut kullanıcısı ve konaklama kapasitesi gibi bilgileri çıkarılarak arikonaklama.org ulaşım adresi ile oluşturduğumuz web tabanlı sistemde haritalandırdık. Bizim geliştirdiğimiz sistemin tüm Türkiye’de uygulanmasına karar verilmesi çalışmalarımızın verimliğini artırıyor” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.