Arap Basri öldü

Bu haber 18 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.977 kez görüntülendi.

arapbasriuldu123546“Arap Basri” olarak bilinen eski gazinocular kralı işadamı Basri Üzülmez, Muğla’nın Bodrum ilçesinde vefat etti.
Haber Merkezi
Yaklaşık 20 yıldır Bodrum’da yaşayan 80 yaşındaki işadamı Basri Üzülmez, kronik bronşit hastalığının yanı sıra yakın geçmişte bağırsak ameliyatı geçirmişti. Önceki gün fenalaşan Üzülmez, yapılan tıbbi müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Üzülmez’in cenazesi, bugün Bodrum Kumbahçe Mahallesi’ndeki Uğur Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karaburgaz Mezarlığı’nda defnedildi. Cenaze törenine Üzülmez’in kızı Selmin ve torunu Onur Dalay, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Ali Kazaz, sinema sanatçısı Ekrem Bora’nın eşi Gül Bora, eski mankenlerden Semra Tınaz, işadamı Murat Tipigil, Adnan Saner, Erdoğan Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Sinema sanatçısı Fatma Girik’te kabristandaki defin törenine katıldı. Cenazeye Alaaddin Çakıcı, Kadir İnanır, Fikret Orman, Türker İnanoğlu, Şükrü Karacaer, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon gibi birçok ünlü ismin de çelenk gönderdiği gözlendi. Cenaze aracı ile mezarlığa götürülen Üzmez’in tabutunun üstüne ise Alaaddin Çakıcı’nın gönderdiği çelenk konuldu.
Bir dönemin en ünlü mekanlarını işleten Basri Üzülmez, İstanbul’da en son Playboy Gece Kulübü ve Areda adlı mobilya mağazasını işletti. Üzülmez’in bir kızı ve iki torunu bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
NEZİH ŞENSÖZ 26 Kasım 2014 / 16:38

Baba tarafından akraba oldumuzu yeni öğrendiğim büyüğüme Allah’tan rahmet diliyorum, benim baba tarafı Eyüp, Fethi Çelebi Mahallesi’nden Şensöz ailesindendir. Dedem M.Ali Şensöz, Babaannem Nuriye hanımdır. Babamın adı Emin Şensöz dür. Hepsi rahmetli oldu. Yaşayanlara Allah uzun ömür versin…