Antik taş ocağı Kübalı piyanist Vallina’yı ağırladı

Bu haber 27 Temmuz 2013 - 10:57 'de eklendi ve 859 kez görüntülendi.

kubalipiyanist1231346435413Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor.
Haber Merkezi
Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl da birbirinden ünlü sanatçıları misafir eden festivalin dün akşamki konuğu, dünyanın önde gelen müzisyenleri tarafından ‘özgün yetenek’ olarak adlandırılan Kübalı piyanist Mauricio Vallina idi.
Taşları Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausolleion anıt mezarının yapımında kullanılan 2500 yıllık bir tarihe sahip Koyunbaba Antik Taş Ocağında sahneye çıkan Mauricio Vallina, katıldığı ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarından en iyi derece ve ödüllerle dönmüş bir sanatçı. Eleştirmenler tarafından müziğin dramatik yapısını üstün kavrayışı, parlak hafifliği, müthiş dışavurumcu gücü ve büyüleyici renk katmanıyla ender bir müzikal kişilik olarak anılıyor.
“Atmosfer büyüleyiciydi. Rüzgâr gizemli bir hava taşıyordu”
Kübalı piyanist Mauricio Vallina, konser mekânını dolduran klasik müzikseverlerin karşısına seçkin bir repertuvarla çıktı. Sanatçı, konserin ilk yarısında J.S. Bach/F.Liszt’ten, “Fantasie and Fugue for Organ in G minor BWV 542” ve yine F.Liszt’ten, “Totentanz: ‘Paraphrase on Dies Irae’ S 126 for piano solo” adlı eserleri seslendirdi. Vallina, programının ikinci yarısına G.Verdi/ F.Liszt’in, “Paraphrase de concert from ‘Rigoletto” adlı eserle başladı. Daha sonra sanatçı F.Liszt’ten iki esere yer verdi. Önce “Gondoliera” ve ardından “Vals Oubliée No 1 in F sharp Major R 38, Mephisto Vals No 1 in A Major R 38”i seslendiren Mauricio Vallina, programında sonunda izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. “Atmosfer büyüleyiciydi. Rüzgâr gizemli bir hava taşıyordu” diyen Vallina, programın ardından izleyicinin yoğun talebi üzerine, bis yapmak üzere tekrar sahneye gelerek bir Arjantin tango uyarlamasını seslendirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.