Anneler Günü nesiller buluşması « Hamle Gazetesi

Anneler Günü nesiller buluşması

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 11:12 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

Anneler Günü münasebetiyle Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde kalan kadın yaşlılar ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı kuruluşlarda kalan çocuklar “Anneler Günü Nesiller Buluşması” programda Akyaka’da bir araya geldi.

Metin Karakoç

Anneler Günü münasebetiyle Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde kalan kadın yaşlılar ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı kuruluşlarda kalan çocuklar  “Anneler Günü Nesiller Buluşması” programda Akyaka’da bir araya geldi. Düzenlenen programa Muğla Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, İl Müdür Yardımcısı Özcan Çiçek, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hamide Karahasanoğlu, Akyaka Mahalle Muhtarı Feridun Özsoy, Akyaka Tatil Apart-Cafe Sahibi Hayırsever Metin Özcan, Huzurevinde kalan kadın yaşlılar ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla katıldı.

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, “Bu etkinlik sayesinde hem huzurevinde kalan kadın yaşlılar Anneler Günü gibi özel bir günde yalnız kalmadılar; hem de çocuk evlerinde kalan çocukların anne yakınlığı hissetmeleri sağlandı. Nesiller arası iletişim ve etkileşimin sağlandığı bu günde çocuklar kadın yaşlılarının yaşam deneyimlerinden faydalandı” dedi. Kahvaltı sonrasında çocuklar, kadın yaşlılara karanfil dağıttılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.