Anne ve bebeği için zamana karşı yarış « Hamle Gazetesi

Anne ve bebeği için zamana karşı yarış

Bu haber 01 Mayıs 2013 - 17:59 'de eklendi ve 992 kez görüntülendi.

annebebekambulans12313216345Ortaca da 7,5 aylık hamile olan ve hiper tansiyona bağlı gebelik zehirlenmesi geçirdiği tespit edilen anne adayı, ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edildi.
Haber Merkezi
Ortaca da 7,5 aylık hamile olan ve hiper tansiyona bağlı gebelik zehirlenmesi geçirdiği tespit edilen anne adayı, ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edildi. Edinilen bilgiye göre; hamileliğinin ilk başından beri özel hastanede tedavi gören Melike Güçlü’nün (24) yedinci ayda sıkıntılarının artması üzerine Op.Dr. Gül Biteker tarafından yapılan muayene ve tetkiklikleri sonunda hiper tansiyona bağlı gebelik zehirlenmesi geçirdiği belirlendi. Bebeğin ve annenin hayati risk taşıması nedeniyle Melike Güçlü’nün Antalya’ya sevkine karar verildi. 112 Acil Servis’ten istenilen Ambsulans Helikopter Ortaca Ahmet Ateş Stadı’na inen ambulans helikopter, hiper tansiyona bağlı gebelik zehirlenmesi geçiren Anne Melike Güçlü’yü alıp, Antalya’da özel bir hastaneye götürdü.
Ortaca’daki Özel Yücelen Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Gül Biteker, Melike Güçlü’nün ilk hamileliği olduğunu bildirdi.
Hamileliğin başından beri kendisini konrol altında tutulduğu belirten Op. Dr.Biteker Melike; “ Müstakbel Anne Melike Güçlü’nün, Hamileliğinin şu an 7,5’nci ayında; yani bebek 30 haftalık. Hiper tansiyona bağlı olarak gebelik zehirlenmesi oluştu. Hem annenin hem de bebeğin hayati tehlikesi bulunuyordu. Bu nedenle daha donanımlı bir hastaneye sevkini istedik. Ambulans ile karayolu ile gitmesi riskli olacağından Ambulans Helikopter talebinde bulunduk. gelen ambulans helikopter ile hastamızı Antalya ya gönderdik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.