Ankara’nın mı, Muğla’nın mı vekili? « Hamle Gazetesi

Ankara’nın mı, Muğla’nın mı vekili?

Bu haber 10 Haziran 2010 - 0:00 'de eklendi ve 834 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Haber oldukça şaşırtıcı… Şaşırtıcı olduğu kadar düşündürücü…
Bu şaşırtıcı ve düşündürücü haberin başlığı şöyle:
“CHP’li Topuz, Ankara’nın kuruyan ağaçlarını sordu”
CHP’li Milletvekili Fevzi Topuz Ankara Milletvekili mi?
Hayır…
Bildiğimiz kadarıyla Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkanı iken, kalktı milletvekili adayı oldu. Seçildi, Muğla Milletvekili olarak Ankara’ya gitti.
Ankara’nın ağaçları kurumuş ve bu konudaki soru önergesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM gündemine taşımış. Pes doğrusu…
 
xx      xx      xx
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “sıfatı” üzerinde Başbakan… Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı değil…
Sorunun muhatabı yanlış… Soruyu soran doğru mu?
Bildiğim kadarıyla Ankara’da CHP’li 7 Milletvekili var.
Ankara’nın kuruyan ağaçlarını o 7 milletvekili görmemiş de bizim Fevzi Topuz mu görmüş?!!
Gerçekten şaştım kaldım…
Ankara’nın kuruyan ağaçlarının gündeme geleceği yer TBMM’dir yoksa Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi midir?
Geçmişte Milas Belediye Başkanlığı yapmış olan Fevzi Topuz’un bu sorunun yanıtını biliyor olması gerek!
 
xx      xx      xx
Ben Ankara’da bir gazetede yazıyor olsaydım bu köşeden şu soruları sarardım:
– Ankara Büyük Şehir Belediye Meclisi’ndeki CHP’li meclis üyeleri uyuyor mu?
– CHP’li Ankara Milletvekilleri, Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’dan duyarsız mı?
Doğrusu çok merak ediyorum;
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, CHP Ankara Milletvekilleri, “Sayın Topuz size müteşekkiriz. Helal olsun, bizim yapamadığımızı yaptın.” demişler midir? Ankaralılar, Fevzi Topuz’un soru önergesinin üzerinden CHP Ankara Milletvekillerine, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine “teessüflerini”, “sitemlerini” iletmişler midir?
Gerçekten şaşırdım. Akıl alacak gibi değil…
 
xx      xx      xx
Ankara Haber Ajansı’nın (ANKA) haberini okurken, aklıma CHP’li Marmaris İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan geldi. Kaplan, İl Genel Meclisi’nin ele avuca sığmaz, çalışkan, mücadeleci üyelerinden biridir. Hızını alamaz, sık sık Ula’da yaşanan olumsuzlukları İl Genel Meclisi’ne taşır.
Elbette Kaplan, duyarlılığını ortaya koymaktadır. Ama Ula’nın CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Ümit Karaaslan duyarsız mıdır?..
Ula’dan İl Genel Meclisi Üyesi Ümit Karaaslan, Marmaris’ten İl Genel Meclisi Üyeleri Dursun Kaplan ve Mehmet Erden dururken, Marmaris Taşlıca Göleti’ni Muğla İl Genel Meclisi’ne taşısalar yakışık alır mıydı?
 
xx      xx      xx
ANKA’nın haberine göre, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Ankara’da Eskişehir Yolu ve Atatürk Bulvarı üzerinde orta refüjlerdeki kuruyan ağaçları bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşımış.
Topuz, Eskişehir Yolu ve Atatürk Bulvarı üzerinde orta refüjlere “kuruyacağını bile bile” ağaç dikildiğini ve bu ağaçların kuruduğunu belirterek, “Bilimsel ve kamu harcamalarının yapısına aykırı işlem yapanlar hakkında neden soruşturma açılmamaktadır?” diye sormuş.
Soru yerinde olabilir. Ama Ankara’nın CHP’li 7 milletvekili dururken sana ne?
Günlerdir bu köşede yazıyoruz. Bu köşe de Muğla Devlet Hastanesi’nin yerine yeni bir hastane yapılmak istendiğini ve bunun yanlış olduğunu anlatıyoruz. Hele hele bu yeni hastanenin hem Devlet Hastanesi hem de Fakülte Hastanesi olarak kullanılmasını istemenin çok yanlış olduğunu söylüyoruz… M.Ü. Tıp Fakültesi’ne 2009-2010 öğretim yılında alınmayan 15 öğrencinin alınmama nedenini ve 2010-2011 öğretim yılında alınmasını umup, beklediğimiz 25 öğrencinin alınamayacağı yönündeki YÖK kararını konuşuyoruz…
Bu konuda yazdığım en son yazıya “Beceriksizlik mi, kasıt mı?” başlığı atmışım.
M.Ü. Tıp Fakültesi’ne önümüzdeki öğretim yılında YÖK kararı ile 25 öğrencinin kabul edilemeyeceği ile ilgili “gerekçeyi” açıklamadan önce, “Sadece AKP Muğla Milletvekillerinden değil; Muğla’nın 6 milletvekilinden açıkça yanıt bekliyorum; ‘beceriksizlik mi kasıt mı?’” demişim. Yanıt Ankara’dan geldi:
6 milletvekilimizden birisi Ankara’nın sorunları ile ilgileniyor!
 
xx      xx      xx
Muğla’da da 6 yıl önce Uğur Mumcu Bulvarı’na Muğla’nın iklimine uygun olmamasına ve bu yönde uyarılara rağmen “Manolya” dikilmişti. Yıl 2010… O manolyaların 170 tanesinin sökülüp, yerine çam dikildiği söyleniyor. “Belediye 10.000.00 TL zarara uğratıldı” deniliyor…
Ne dersiniz, Fevzi Topuz bu konuyu da TBMM gündemine mi taşımalı?!!
Bilmiyorum… Ben, aylardır bu köşeden Muğla gündemine Tıp Fakültesi’ni taşıyorum;
“M.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kuruluşunun önündeki engel nedir? TBMM’den gelen Muğla Tıp Fakültesi kadroları YÖK tarafından neden serbest bırakılmıyor? Tıp Fakültesi, öğrencilerin pratiği için fakülte hastanesi kuruluncaya kadar Muğla Devlet Hastanesi ile işbirliği protokolü yaptığı halde, YÖK önümüzdeki dönem için 25 öğrenci kabulüne neden izin vermiyor? Muğla cezalandırılıyor mu?”
Alın bu soru önergesini, başta sayın Topuz olmak üzere sayın seçilmişlerimiz nereye taşıyacaksanız taşıyın…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.