Amos’ta yamaç temizliği

Bu haber 22 Ekim 2018 - 0:32 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.

Marmaris Belediyesi temizlik işçileri yine dik yamaçlarda temizlik yaptı. Çalışmaların adresi bu kez Turunç Mahallesi’nde yer alan Amos Antik Kenti’nin de yer aldığı bölge oldu.

Nazife Taşdelen

Marmaris Belediyesi temizlik işçileri yine dik yamaçlarda temizlik yaptı. Çalışmaların adresi bu kez Turunç Mahallesi’nde yer alan Amos Antik Kenti’nin de yer aldığı bölge oldu. AKUT tarafından verilen dağ tırmanış ve iniş eğitimlerinin ardından yamaçlarda da temizlik kabiliyeti kazanan 8 kişilik ekip, 30 metrelik uçurumda çalıştı. 3 saat süren çalışma sonucunda daha çok pet şişe, poşet, teneke, cam şişe gibi atıklardan oluşan 10 poşet çöp toplandı.

Çalışmaları yerinde takip eden, Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü her seyir noktasında çöp kutusu bulunmasına rağmen, yine de çöplerin aşağıya atıldığını belirterek “Bir gün önce temizlediğimiz yer bir bakıyorsunuz çöplüğe dönmüş. Ama bizim görevimiz bunlarla mücadele etmek. Manzaranın doyumsuz olduğu bu gibi yerlerde, uçuruma takılmış çöpler çok kötü gözüküyor. Bu nedenle dağcılık eğitimi alan ekiplerimiz çalışmalarını bu noktalarda sürdürüyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.