Amir Ateş konserine büyük ilgi

Bu haber 21 Nisan 2017 - 1:05 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi.

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerinin sahibi Amir Ateş için, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Amir Ateş Özel Konseri’ programı düzenlendi.

Metin Karakoç

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerinin sahibi Amir Ateş için, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Amir Ateş Özel Konseri’ programı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda düzenlenen programa Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektömrü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bayram Akça, ünlü bestekar Amir Ateş ile çok sayıda davetli katıldı.

Şef Erhan İşseveroğlu yönetiminde gerçekleşen ve iki bölümden oluşan konser katılımcılardan büyük ilgi gördü büyük ilgi gördü.  Konserin ilk bölümünde besteleri Amir Ateş’e ait olan “Ben seni unutmak için sevmedim”, “Aşkın dikenler gibi kaldı kalbimde”, “İçimde bir dertli bülbül”, “Yaşıyorsan gel şükret”, “Seni ben unutmak istemedim ki”, “Bir hicazkar şarkıdır”, “Yıllar yılı uslanmadı”, “Çamlıca yolları” isimli eserler seslendirildi.

Konserin İkinci bölümünde ise TRT sanatçısı Yıldırım Bekçi besteleri Amir Ateş’e ait “Değişmem İstanbul’u”, “Bir İstanbul şarkısı”, “Gönül defterinde borcu olanlar”, “İstemem gülmesin artık bana talih yüzünü”, “Üzme beni ne olur suskun durarak öyle”, “Bir kış günü çöllerde nilüfer açarsa”, “Kucaklıyor Akdeniz’i kollarıyla sapasağlam”, ” isimli şarkıları seslendirdi.

Konser sonunda Muğla Valisi Amir Çiçek, bestekar ve sanatçı Amir Ateş ile Yıldırım Bekçi’ye plaket ve çiçek takdim etti.

Gecenin sonunda Amir Ateş de kendi bestelediği üç eseri seslendirerek katılanlara teşekkür etti.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.