Amatör spora gönül verenler ödüllerini aldı

Bu haber 19 Ocak 2014 - 18:21 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

amatorspor5165161Muğla Amatör Spor Kulüpleri federasyonu tarafından bu yıl yirmi ikincisini düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu. Ödül törenin de Hamle TV’de ödüle layık görüldü.
Haber Merkezi
ASKF tarafından düzenlenen ve CNS tesislerinde gerçekleşen ödül törenine, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Muğla Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Bekir Çeker, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ula Belediye Başkanı Nadi Şenkal, Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci, Bozöyük Belediye Başkanı Yaşar Gencer, TÜFAD Başkanı Alaaddin Naganlu, ASKF Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez Muğlaspor Başkanı Eminer İçten, Fethiyespor Kulüp Başkanı İsmail Öztürk, amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri ile sporcular katıldı.
Bu yıl 22.’si düzenlenen ödül törenin açılış konuşmasını yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, “ En büyük sıkıntılarımızdan birisi, Federasyonumuzun amatör spor evi. Bununla ilgili konfederasyonumuzun sağladığı katkı ile kaba inşaat ihalesini bitirdik. Borcumuz olmasına rağmen, borcu düşünmeden inşaatımızı dört dörtlük yaptık. Bizim borcumuz var. Ben biliyorum ki sayın valim borcumuzu kapatabilecek, ince işimizi yapacak, çinin tefrişini yapabilecek, bize katkı sağlayacağınızı biliyorum. Sayın valimin amatörleri evsiz bırakmayacağını biliyorum” dedi.
Ödül töreninde konuşan ASKF Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez insanların tribünlerde ırk, din, dil ayrımı yapmadan gönül verdikleri renklere destek verdiğini ve bunun sporun güzelliğini ortaya çıkardığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, “ Sporun güzelliği burada ortaya çıkıyor bunun bozmamamız bu güzel çimentoya deniz kumu koymamamız gerekir ve sporun olduğu yerde, başta siyasiler ve tüm yetkililerin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Son olarak söz alan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise,” Amatör spor dediğimizde işin içinde diğer faktörlerden çok ruh geldiğine göre, belki sadece bir yılının fiziki emeli bu gün emeğinin karşılığında ödüllendirilecek. Bu ülkenin işin içine ruhunu koyan amatör sporcuların başarılarını besleyen ruh hiç kuşkum yok ki binlerce yıldan süzerek gelen muhteşem ruhtur. Bu sebeple biz bu akşam bir yılın emeğini değil bu emeğe katılan muhteşem millet ruhunu kazanımlarını da hep birlikte paylaşmış olacağız” dedi.
Konuşmaların ardın yapılan ödül törenin de 2013 yılın amatör spora katkı sağlayan, başarı sporcular ve spor adamlarına 16 dalda 107 kişiye ödül verilirken, Hamle medya grubu bünyesin Hamle TV’ye amatör spora verdiği yer önemden dolayı ödül verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.