Amaç bilinçli bireyler yetiştirmek

Bu haber 09 Mayıs 2013 - 23:36 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

amacbilinclibireylerHer yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi gününden başlayarak takip eden hafta boyunca kutlanan Trafik Haftası kapsamında Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri minik öğrencilerle okullarda bir araya geliyor.
Haber Merkezi
Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi gününden başlayarak takip eden hafta boyunca kutlanan Trafik Haftası kapsamında Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri minik öğrencilerle okullarda bir araya geliyor. İlçede eğitim veren anaokulu ve ilkokullarda düzenlenen toplantılarda öğrenciler trafik kuralları hakkında bilgilendiriliyor.
Mayıs ayının ilk Cumartesi gününden başlayarak takip eden hafta boyunca kutlanan Trafik Haftası kapsamında Yatağan Emniyet Müdürlüğü okullarda minik öğrencilerle bir araya geliyor. Okullarda gerçekleştirilen toplantılarda minik öğrenciler özellikle yayaların uyması gereken trafik kuralları hakkında bilgilendirilirken, Trafik ekipleri tarafından yapılan açıklamalarda Trafik Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan animasyon slaytların öğrencilerin gelişiminde etkili olduğu belirtiliyor.
Konu hakkında bilgi veren Yatağan Emniyet Müdürü Trafik Büro Amiri Ekrem Öğden; “Bilindiği üzere Mayıs ayının ilk Cumartesi gününü takip eden hafta boyunca kutlanan trafik haftası kapsamında yurt genelinde bazı etkinlikler düzenleniyor. Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro olarak bizim hazırladığımız program ise genel olarak öğrencilere yönelik olacak. Geride kalan sürede Yatağan merkezde eğitim veren pek çok okulda öğrencilerimizle bir araya geldik. Okullarda düzenlenen toplantılarda öğrencilerimiz trafik kuralları hakkında bilgilendiriliyor. Ayrıca, seminerler sırasında Trafik Daire Başkanlığımız tarafından hazırlatılan slaytların da öğrencilerimizin gelişiminde etkili olduğunu düşünüyoruz. Çünkü slaytlarda trafik kuralları 3-6 yaş arası çocukların anlayabileceği şekilde ele alınmış. Amacımız trafik haftası kapsamında, kuralları bilen bireyleri topluma kazandırmak adına gereken adımları atabilmek” ifadelerini kullandı.
Ayrıca okullarda gerçekleştirilen seminerlerde öğrencilere Polis Teşkilatı’nın görev ve sorumlulukları da anlatıldı.
Öğrencilerin sorularının da cevaplandırıldığı toplantılar sırasında, polis kavramının yanlış anlaşıldığı belirtilerek; “Çocuklar polisleri genel olarak televizyonda gördükleri polis karakterinin içine sokmaya çalışıyorlar. Polisin görevini sorduğumuz çocuklarda aldığımız cevaplar çok tatmin edici değil. Çünkü genel olarak oluşan kanı polisin sert yapıya sahip olduğu ve sorunu silahla çözme yoluna gittiği yönünde. Ancak bunun böyle olmadığını ve polisin ilk işinin diyalog olduğunu onlara anlatmaya çalışıyoruz ve öğrencilerin bizi tanıdıkça kaldırıldıkları ön yargılarına tanık oluyoruz” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.