Altın Badem’de ‘Sultan’ sürprizi

Bu haber 05 Eylül 2013 - 20:32 'de eklendi ve 845 kez görüntülendi.

altinbadem1213216545313216132Datça’da devam eden 8. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali’ne konuk olması beklenen Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray, bir gün önceden gelerek davetlilere sürpriz yaptı.
Haber Merkezi
Datça’da devam eden 8. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali’ne konuk olması beklenen Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray, bir gün önceden gelerek davetlilere sürpriz yaptı. Datça Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali tüm hızıyla sürüyor. Festivalin ikinci gününde ilk olarak Datça Kent Park’ta düzenlenen etkinlikte sinema sanatçısı Filiz Akın, yazdığı “Lezzete Merhaba” adlı verdiği yemek kitabını imzaladı.
Festivalin ikinci akşamı bölümünde ise Türk sinemasının ‘Küçük Hanım Efendisi’ Belgin Doruk anıldı. Sahneye çıkan sinemanın emektar oyuncuları Suna Selen, Yılmaz Köksal, Yusuf Sezgin ve Nuri Alço; Belgin Doruk ilgili anıları, duygu ve düşüncelerini paylaştı.
Programda ayrıca Suzan Avcı’ya onur ödülü verildi. Rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamayan Suzan Avcı’nın ödülünü oğlu aldı.
SULTAN SÜRPRİZ YAPTI
Gecenin en büyük sürprizi ise 8. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali’nin son günü imza töreni için Datça’ya geleceği açıklanan Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray oldu. Türkan Şoray’ın alanda olduğu anons edilince Datça Anfi Tiyatroda yer yerinden oynadı. Anfi tiyatroyu dolduran binlerce katılımcı, Türkan Şorayı ayakta alkışladı.
Gösterilen ilgi karşısında bir hayli duygulanan Türkan Şoray da, duygusal anlar yaşadı. Gözlerinin dolduğu görülen ve sahneden uzun süre inemeyen Şoray, daha sonra protokoldeki yerine oturdu. Şoray, sahneden yine alkışlar arasında indi.
Gecenin finalinde sahne alan Pop müzik sanatçısı Göksel, şarkılarıyla Datçalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sanatçı, sevilen parçalarını seslendirdiği muhteşem bir konser verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.