Altgeçit sorununa duvar yazılı tepki « Hamle Gazetesi

Altgeçit sorununa duvar yazılı tepki

Bu haber 30 Kasım 2013 - 9:46 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

milasaltgecit123165412333Milas’ta altgeçit sorunu nedeniyle yaşanan trafik kazalarından oldukça huzursuz olan vatandaşlar, geçitte yaşanan temizlik sorununa duvar yazısı yazarak tepki gösterdi.
Haber Merkezi
Milas’ın sahip olduğu tek altgeçitte yaşanan sorunlara vatandaştan tepki geldi. 23 Nisan Bulvarında bulunan ve neredeyse kullanılamaz durumdaki altgeçidin hali mahalleliyi çileden çıkarmaya devam ediyor. Altgeçitte aydınlatma sistemi ve güvenlik kamerası bulunmamasını eleştiren vatandaşlar, altgeçitte yaşanan kirliliğe dikkat çekmek için duvarlara yazı yazdı. Altgeçidi kirletenlere hitaben yazılan yazıda “Burayı kirleten lanetlenmiştir. Altgeçidi temiz tutmayana Allah lanet etsin” ifadeleri yer alıyor.
Bakımsızlığı nedeniyle kullanılamayan ve bu nedenle vatandaşları karayolundan geçmeye sevk eden altgeçit aynı zamanda kazalara davetiye çıkarıyor. Bu nedenle oldukça tedirgin olan mahalleli, yetkililerin bir an önce gereken önlemleri almasını istiyor. Altgeçidin yan tarafında market işletmeciliği yapan ve çözüme seve seve destek olmak istediğini ifade eden Ali Mehmet Yüksel, dükkanında kullanmadığı bir güvenlik kamerasının altgeçide takılmasını istiyor. Yardım talebini muhtara da ilettiğini belirten Yüksel, “Altgeçitteki sorunlar hepimizi çok üzüyor. Burada yaşanan kazalar bizim canımızı yakıyor. Altgeçit kullanılabilir olsaydı birçok vatandaşımız karayolundan geçmezdi ve bu üzücü kazalar yaşanmazdı. Ben ve mahalleli bu konuda gereken maddi manevi desteği vermeye hazırız. Şuan kullanmadığım bir güvenlik kamerası var bu altgeçide takılabilir” dedi.
Öte yandan vatandaşların birçoğu geçişler için bakımsız altgeçit yerine, birçok kazanın yaşandığı tehlikeli karayolunu kullanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.