Alt geçit revize ediliyor

Bu haber 21 Temmuz 2017 - 0:27 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

Milas ilçesinde yer alan 23 Nisan Okulu’nun bulunduğu bölgedeki alt geçit revize ediliyor.
Milas’ta eğitim-öğretim döneminde özellikle öğrencilerin kullanmak istediği ancak yeterli aydınlatma olmaması, aşırı yağışlar sonrası yağmur sularının alt geçide dolması en önemlisi de içerisinde birçok evsel atıklar nedeniyle ‘çöplük’ görüntüsü yaratması nedeniyle kullanılmayan ve atıl durumdaki alt geçit, başlatılan revize çalışmasıyla işlevlik kazandırılıyor.
Kısa bir süre önce Karayolları Bölge Müdürlüğünce başlatılan revize çalışmaları hızla sürdürülürken alt geçit, okulların açılışına yetiştirilmeye çalışılıyor.
Geçmiş yıllarda meydana gelen kazalarla da sıkça kamuoyunun gündemine giren alt geçit ile ilgili başlatılan revize çalışması, mahalle sakinlerinde memnuniyet yaratırken, okula giden çocuklar başta olmak üzere tüm mahalle sakinlerinin güvenli bir şekilde altgeçidi kullanmalarıyla, olası kazaların da önüne geçileceği belirtildi.
Başlatılan çalışma ile ilgili Milas Kaymakamı Eren Arslan ise konuyla ilgili vatandaşların kendisine birkaç kez şikâyette bulunduğunu, yerel yöneticiler ve konunun asıl sorumlusu Karayolları Bölge Müdürlüğünü arayarak, durumdan haberdar edildiklerini belirterek, “Büyükşehir belediyemize bağlı itfaiye ekipleri ve zabıtayı arayarak ilk başta alt geçidin temizliği sağlandı, ardından da Karayolları Bölge Müdürlüğümüz tarafından bir revize çalışması başlatıldı. Düzenlemenin ardından alt geçit, tam anlamıyla işlevlik kazanacak. Temiz tutulması konusunda semt sakinlerinden azami dikkat etmelerini beklerken, bizler de belirli aralıklarla gerekli kontrolleri yapacağız.
Geçmişte birileri tarafından farklı amaçlar için kullanılan alt geçidi bundan böyle vatandaşlarımız güvenli bir şekilde kullanacaklar” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.