Alperenler’den Tepki « Hamle Gazetesi

Alperenler’den Tepki

Bu haber 24 Kasım 2015 - 22:27 'de eklendi ve 863 kez görüntülendi.

alperenler (2)Rus ordusunun Türkmen Dağı’nda yürüttüğü askeri operasyonlara bir tepkide Muğla Alperen Ocakları’ndan geldi.
İlkay Yıldız
Rus ordusunun Türkmen Dağı’nda Bayır Bucak Türkmenlerine karşı yürüttüğü askeri operasyonlara bir tepkide Muğla Alperen Ocakları’ndan geldi. Sınırsızlık Meydanı’nda açıklama yapan Alperen Ocakları İl Başkanı Ali Gökalp, operasyonların bir an evvel durması gerektiğini söyledi.
Ali Gökalp açıklamasında şunları söyledi:
“Bildiğiniz üzere uzun zaman önce başlayan geçtiğimiz birkaç gün içerisinde şiddetini arttıran Türkmen Dağı Bölgesinde kendi soydaş ve dindaşımız olan Türkmenlere karşı bir zulüm vardır. Bayır Bucak Türkmen Dağı’ndaki Sultan Abdül Hamit Tugayı komutanları ve mücahit kardeşlerimiz ile görüştük. Bizler Hüzünlü durum nasıl derken, onlar aslan gibi Türkmen Dağı’nı vermedik, vermeyeceğiz dediler. Bizler görüyoruz ki onlar orada tarih yazıyorlar.”
Başkan Gökalp sözlerine şöyle devam etti:
“Öncelikle devletim öyle ‘one minute’ deyip oturarak değil veya göndereceği birkaç tırla bizzat yanında olarak Rusya’ya, Uran’a ve zalim Esad’a bir dakika siz kimi bombalıyorsunuz diyecek. Türkmen Dağı’nda kardeşlerimiz evlatlarını toprağa gömerken biz burada sessiz kalmayacağız. Yardımlar ister Muğla Ülkü Ocaklarının kurduğu stantlara, ister banka hesapları isterse 1079’a mesaj atarak yapabilirsiniz.”
Alperen Ocakları İl Başkanı Ali Gökalp sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Alperen Ocakları olarak iki gün önce İstanbul’dan 250 kişilik önce birlik gönderdik şu an arkadaşlarımız ve başkanlarımız hem yardımları götürdüler hem de zulme karşı kardeşlerimizin yanında kaldılar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.