Alperenlerden tepki

Bu haber 19 Aralık 2016 - 0:07 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.

alperenler2Muğla Alperen Ocakları Başkanı Halil Arslan yaptığı basın açıklamasında Halep’te gerçekleşen katliamlara tepki gösterdi.

Metin Karakoç

Muğla Alperen Ocakları Başkanı Halil Arslan yaptığı basın açıklamasında Halep’te gerçekleşen katliamlara tepki gösterdi. Alperen Ocakları İl başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Alperen Ocakları İl Başkanı Halil Arslan’ın yanı sıra BBP İl Başkanı Harun Akın ve ocak üyeleri katıldı.

İl Başkanı Halil Arslan İslam Âlemi’nin Halep’te yaşananlara neden bu kadar sesiz kaldığını anlamadığını belirterek, “Rahmetli Erbakan Hoca’nın dediği gibi eğer Suriye’de karışıklık çıkmışsa sıra bizdedir. Biz Halep için sesimizi bütün dünyadan önce çıkardık. On binlerce insan Halep’te katlediliyor. Orada ölen o çocuklar ahirette bize bizim için ne yaptığınız dediğinde ne diyeceğiz onlara. O masumların hesabını kim verecek” dedi.

Başkan Arslan açıklamasına şöyle devam etti, “ Biz Alperenler olarak herkesi Halep’e sahip çıkmaya davet ediyoruz. Halep’in en büyük destekçisi biziz Türkiye İslam’ın son kalesidir ve yıkılmayacaktır”.

BBP İl Başkanı Harun Akın ise Palepte yaşananları kınayarak herkesi bu katliamların durması için görevi çağırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.