Alperenlerden çatı adayına desteğe tepki

Bu haber 21 Temmuz 2014 - 0:46 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi.

alperenlerHaber Merkezi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin çatı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceği kararına Alperen Ocakları’ndan tepki geldi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Alperen Ocakları Muğla Şubesi üyeleri alınan kararla ilgili olarak Büyük Birlik Partisi’ne yapılabilecek en büyük kötülüktür ifadesiyle tepkilerini dile getirdiler.

Büyük Birlik Partisi, Alperen Ocaklarının gönül bağıyla bağlı olduğu bir müesse olduğu dikkat çekilen açıklamada, “Kişilerin gelip geçici oldukları bir vazife intikalinde adını zikrettiğimiz bu iki kurum, rahmetli başkanımız zamanında senfonik bir uyumla birlikte yürürlerken, İslam davasına karınca kararınca katkı sağlamış ve kişisel menfaatleri değil, her zaman millet menfaatlerini ön planda tutucu adımlar atmışlardır. Ama yiğit liderimizin aramızdan ayrılmasıyla beraber zamanla akustiği bozulan bu senfonik uyum, kişisel ikbalini önde tutucu insanların fikri bir tutum takınamamaları nedeniyle aksamış ve gitgide Büyük Birlik Partisinin, Alperen Ocaklarından kurtulma kavgasına dönüştürülmüştür. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun akamete uğratılmaya çalışılan davasını canlı ve gündemde tutmak için ne zaman eylem hazırlığına girişsek, parti genel başkanından telefon almış, eylemlerden vazgeçmemiş istenmiş, yapılan birçok eylemi de bunlara rağmen yapabilmiştik” ifadeleri yer aldı.

Alperen Ocakları tarafından yapılan açıklama şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı seçimleri münasebetiyle, bütün Büyük Birlik Partililer ve Alperen Ocaklılarla yapılmış bir istişare kararıymış gibi Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı tarafından yapılan Ekmelettin İhsanoğlu’na destek açıklaması, asla bir araya gelemeyecek olan CHP ve BBP isimlerini bir araya getirmiştir. Bu da Büyük Birlik Partisi kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu eliyle oluşturulmuş Büyük Birlik ruhunu bağrından hançerlemiştir. Tüm Alperenler bilmelidirler ki, bu konuda Alperen Ocaklarıyla yapılmış herhangi bir istişare yoktur. Bizimle istişare yapılmamasından da öte, itibarlı itibarsız birçok vagoncuk eklenmek suretiyle CHP lokomotifi peşine takılan bir güruh arasına BBP adının yazılması, 21 yıllık temiz mazisiyle Büyük Birlik Partisi’ne yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bütün Anadolu ve bütün dünya bilmelidir ki, Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları, milletin iman haznelerini muhafaza etmek anlamında var iseler eğer, bu millet değerlerimize çullanmaktan başka varlık sebebi tanımayan CHP var diyedir. Varlık sebebini İslam davasını sürdürmek diye açıkça ortaya koymuş bir hareket, elleri üzerinde hala on binlerce Müslümanın kan izi bulunan ve uslanmaz bir saldırganlıkla millet değerlerimizle hala çatışan CHP’nin değil dümen suyuna girmek, CHP’nin dümenini kırmayı en halis niyetlerinden biri olarak ortaya koymuştur. Şehit liderimizin yiğitçe seslenişiyle seslendiği ve “Sen milletimizin başına bela mısın!” dediği CHP, bugün Büyük Birlik Partisini yönettiğini zannedenlerce Haçlı ittifakında buluşulmuş bir kader ortağı haline getirilmiştir. Sayın Mustafa Destici’ye tüm yiğit Alperenler namına sesleniyoruz! Ey Mustafa Destici! Sen Muhsin Yazıcıoğlu değilsin, Alperen Ocakları da olta balıkçılığı federasyonu değildir!”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.