Alperenler Soma şehitleri için toplandı

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:55 'de eklendi ve 578 kez görüntülendi.

alperrenlerAlperen Ocakları Muğla Gençlik Kolları Üniversite Başkanı Emre Aydın, Soma’da yaşanan olayları istismar ederek olay çıkaran gruplara seslenerek, “Gün birlik, beraberlik ve dua günüdür” dedi.

Cem Durna

Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için Muğla’da Alperen Ocakları Gençlik Kolları üyeleri Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya geldi. İşçiler için saygı duruşunda bulunan grup daha sonra, İstiklal Marşı’nı okuyup, dua etti.

Grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları Gençlik Kolları Üniversite Başkanı Emre Aydın, yerin 400 metre altında ekmem parası için çalışan işçilerin elim kazada hayatını kaybettiğini söyledi.

Olayın ardından bazı grupların olayı istismar ederek sokaktaki vatandaşa, esnafa ve güvenlik güçlerine çirkin saldırılar düzenlediklerini ifade eden Aydın, “Saldırıları düzenleyen marjinal gruplar bir an önce kendilerine gelmelidir. Gün birlik, beraberlik ve dua günüdür” dedi.

Soma’daki olayın üzüntüsünü yaşadıklarına işaret eden Aydın, hayatını kaybedenler için Yasin okumak ve kurtarılmayı bekleyenler için dua etmenin görevleri olduğunu kaydetti.

Gruptakiler, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.