Alman turistlerden ‘Rabia işareti’

Bu haber 20 Nisan 2014 - 17:50 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

almanturistlerden165165165Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinliğini gören Alman turistler, Rabia işareti yapıp kutlu doğum ile ilgili bilgi aldı.

Haber Merkezi
Bodrum’un merkezindeki Adliye Camisinde cuma namazı çıkışında Ak Parti Bodrum Gençlik Kolları vatandaşlara kırmızı gül dağıtıp lokma ikram etti. Cami önünden geçen turistler etkinliğin ne olduğu hakkında bilgi edinmek için cami önüne geldi. İngilizce bilen bir vatandaş bu haftanın Kutlu Doğum Haftası olduğunu belirterek Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed hakkında bilgi verdi. Anlatılanları dinleyen Alman turistler kendilerinde de buna benzer etkinlikler olduğunu Hz. İsa’nın doğum gününü kutladıklarını anlattı. Rabia işareti yapan turistler, işaretin ne anlama geldiğini de sordu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıdıklarını söyleyen turistler dağıtılan lokmalardan yiyerek vatandaşlarla sohbet etti.
Süleyman Kadron isimli vatandaş Kutlu Doğum Haftasını turistlere de tanıttıklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Peygamber Efendimizin doğum gününü anlattım. Çok güzel bir şekilde dinlediler. Bütün dünyaya örnektir peygamberimiz. Güllerle tatlılarla en güzel şekilde Peygamber Efendimizi anlatmaya çalıştık turistlere. Rabia işareti yaptılar. Biliyorlar zaten işaretin anlamını. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan zaten bütün dünyaya anlattı. Bütün dünya biliyor işaretin anlamını. Turistlerde biliyordu anlamını ve bu işareti yaptılar.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.