Alman öğrencilerden Vali Çiçek’e ziyaret

Bu haber 18 Mart 2016 - 23:47 'de eklendi ve 590 kez görüntülendi.

ALMAN ÖĞRENCİLER’DEN VALİ ÇİÇEK’E ZİYARET TÜRK-ALMAN GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİ KAPSAMINDA MUĞLA’YA GELEN 13 ALMAN ÖĞRENCİ MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİ.Türk-Alman Gençlik Değişim Projesi kapsamında Muğla’ya gelen 13 Alman öğrenci Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.

 

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Uluslararası Gençlik Merkezi ile Duisburg Sportjugend Nordhein-Westfalen kurumları arasında gerçekleşen Türk-Alman Gençlik Değişimi Projesi kapsamında 13 Alman öğrenci Muğla’ya geldi. Muğla’da Türk öğrenciler ile başta sportif faaliyetler olmak üzere değişik etkinliklere katılacak öğrenciler, mülteciler ile ilgili proje çalışması da yürütecek.

23 Mart tarihine kadar Muğla’da kalacak 13 Alman ve onlara eşlik edecek 14 Türk öğrenci, Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vali Amir Çiçek, öğrencilere Muğla hakkında bilgiler verdi. İki ülke gençleri arasındaki değişim projesinin gelecek nesillerin barış ortamında yaşamaları için önemli olduğunu dikkat çeken Vali Çiçek, “Ortak dilimiz barış olmalı. Bugünün gençleri ileride ülkelerinde söz sahibi olacak. Gelecekte sosyal, kültürel ve sportif alanlarda belki tekrar buluşacaksınız. Muğla spor anlamında bugün birçok dalda faaliyet yürütüyor. Bu proje ile Türkiye ile Almanya arasındaki benzer ve farklı yanları görme şansınız olacak. Kültürler arası seviyede iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasını sağlamalısınız” dedi.

Türk ve Alman gençler çalışmalar kapsamında Muğla’nın diğer ilçelerinde de faaliyetlerde bulunacak ve bu ilçelerdeki sportif, tarihi ve ören yerlerini de gezme fırsatı bulacaklar. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.