Alman belgeselci ölü bulundu

Bu haber 30 Ağustos 2014 - 0:18 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.

almanbelgeselMuğla’nın Fethiye İlçesi’nde araştırma yaparken kaybolan Alman belgeselci Bernd Girrbac, ölü olarak bulundu.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde araştırma yaparken kaybolan Alman belgeselci Bernd Girrbac, komandoların seyyar baz istasyonları yardımıyla yürüttüğü aramalarda 4 gün sonra ölü bulundu.
Likya Yolu belgesel çekimi ön araştırması için eşi Elke ile birlikte Fethiye’ye gelen Alman belgeselci Bernd Girrbac (58), Salı günü öğle saatlerinde Aktaş mevkiinde kaybolmuştu. Alman belgeselcinin bulunması için Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, AKUT, jandarma ve vatandaşların birlikte yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında geride kalan 3 günde sonuç alınamamıştı.
Muğla İl Jandarma Alay Komutanlığı Komanda Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığında görevli 45 askerin katılımıyla dün Faralya Koyu çevresinde yoğunlaştırılan aramalara gece de ara verilmeyerek sabaha kadar devam edildi.
Seyyar baz istasyonu getirildi
Alman belgeselci Girrbac’ın telefonun çalışır vaziyette olması ancak cevap alınmaması üzerine Muğla ve Antalya’dan iki adet seyyar baz istasyonu getirildi. Jandarma iz takip köpeği Efor’un da destek verdiği çalışmalarda, 5 kilometrelik alan saha daraltma yöntemiyle tarandı.
Cep telefonu sinyalini takip eden komando ekipleri, Bernd Girrbac’ı bu sabah saatlerinde Faralya Mahalesi Karaburun mevkiinde yola 50 metre kala çalıların arasında ölü olarak buldu. Girrbac’ın cansız bedenine ulaşılmasının ardından bölgeye olay yeri inceleme ekiplerinden destek istendi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.