Allah Akıl Fikir Versin

Bu haber 27 Ağustos 2018 - 3:32 'de eklendi ve 4.110 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bugün aslında yeni rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek‘in hedeflerini, beklentilerini, beklentilerimizi paylaşmaya başlayacaktık. “Katlı Otopark’ta Ya Yangın Çıkarsa?” diye çok önemli bir soru gelince onu öne alıp, soruyu da başlık yapmıştım.

Bayram arefesi yaşanan gelişmeler her şeyi altüst etti…

AK Parti‘nin 6. Olağan Kongresi‘nin ardından yenilenen MKYK‘nda Bülent Karakuş‘a yer verilmemiş. Muğla’nın temsil edilmemesini eksiklik olarak görenler olmuş.

Şaşırdım… Demek ki AK Parti kurmayları eksiklik görmemişler. Ne var bunda? Adamın kendine faydası olmadığı gibi ne partisine ne de Muğla‘ya bir faydası görüldü mü? Görülseydi temsil devam ederdi… Demek ki görülmemiş…. Görülmemişse görülmemiştir…

Kendilerinden önceki milletvekillerini örnek almazlarsa Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’in temsilleri yeterli olacaktır.

Hayır… Eski Garaj Alanı ve Üniversitemiz ile ilgili yazıları öteleyen bu konu olmadı…

xx           xx           xx

Bu arada biz Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, üçüncü, dördüncü rektör yardımcılıklarına kimleri atar merakı içindeyken, önümüzdeki öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Mimarlık Fakültesi‘ne “Dekan” olarak Prof. Dr. Namık Açıkgöz atanmış.

Şaşırdım…Üçüncü rektör yardımcısını bulmakta zorluk çekildiği gibi, Mimarlık Fakültesi‘ne Dekan bulmakta da sıkıntı yaşadı demek ki… Yoksa Mimarlık Fakültesi‘ne bir “edebiyatçı” neden atansın?

Gazetemiz yazarlarından olan Prof. Dr. AçıkgözEdebiyat Fakültesi / Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü / Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı” öğretim üyelerindendir… Alanının seçkin isimlerindendir.

Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak atansaydı sevinirdim. Yakışırdı… Fakültenin başında Prof. Dr. Sebahattin Çevikbaş var. Demek ki O da başarılı ve yetkin bir isim…

Belki Mimarlık‘ta Dekan atanabilecek “Profesör” yoktur diye düşündüm. Yokmuş… Fakülte “Mimarlık” ve “Şehir ve Bölge Planlama” olarak iki bölümden oluşuyor. Şehircilik ve Bölge Planlama‘da da tek Profesör olarak Prof. Dr. Cengiz Koç bulunmakta.

Bu yüzden “vekaletenProf. Dr. Namık Açıkgöz atanmış olabilir. Herhalde zaman geçirilmeden “asili” bulunacaktır. Elbette Namık hocama da başarılar diliyorum…

Hayır… Eski Garaj Alanı ve Üniversitemiz ile ilgili yazıları öteleyen bu konu da olmadı…

xx           xx           xx

Kurban Bayramı‘na bir kaç gün kala internette “bayram hediyesi” gibi bir haber dolaşmaya başladı. Başlığı “Muğla’da Büyükşehir kapışması! ‘Ben daha iyi yönetirim’ dedi, adaylığını ilan etti” şeklindeydi. Bayramda kulağınıza gelmediyse kim olduğunu merak ediyorsunuzdur. Açıklayalım:

Prof. Dr. Nurettin Demir…

Kiminiz şaşırdı, kiminiz şaşırmadı. Bense hem şaşırdım, hem şaşırmadım.

Şaşırmadım, çünkü genel seçimin ardından beni telefonla arayıp Muğla‘ya yerleşeceğini, Osman Gürün‘e muhalefet edeceğini ima etmişti. Bende Tıp Fakültesi‘ne döneceğini sanıp, “Hayırlı olsun” demiştim. Ziyaretime geleceğini de söylemişti, ama hala gelemedi. Belki de benden beklediği sıcaklığı almamıştı… (!)

Şaşırdım, çünkü telefon görüşmemizden sonra “belediye başkan adaylığını” aklımdan geçirmiş olmakla birlikte ihtimal de vermemiştim.

Meğer bu CHP’de ne çok koltuk meraklısı varmış…

Nurettin Demir ile birlikte CHP Muğla‘da Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı sayısı 7’ye ulaşmış oldu: Osman Gürün, Mehmet Kocadon, Tolga Çandar, Oral Karakaya, Fevzi Topuz, Ali Acar, Nurettin Demir

Ali Acar‘ı adı geçtiği için yazdım. Kendisi Marmaris‘e aday… 26. Dönem Muğla Milletvekili Akın Üstündağ‘ın aday olduğunu da söyleyenler var. Ben ciddiye almadım. O‘nun da o kadar “koltuk sevdalısı” olduğunu sanmıyorum. O yüzden O’nu resmen açıklamadıkça saymıyorum…

xx           xx           xx

Bu köşede arefe günü çıkan yazımın başlığı “Muğla’da Başarı Başkanların Değil Seçmenindir.” şeklindeydi. O yazımda CHP‘de adayları ele almıştım. CHP‘nin Muğla tabanındaki “üyelerle önseçim” beklentisine vurgu yapmıştım. Bayram tatili nedeniyle arefe günü çıkan yazımı baskıya Cuma gününden vermiştim ve Nurettin Demir‘in İzmir‘de yayınlanan Ege’de Sonsöz Gazetesi‘ne yaptığı açıklamadan haberim yoktu. O nedenle Arefe günü çıkan yazımda kendisinden söz etmemiştim. Ama o yazımda şu ifadede bulunmuştum:

Başkan Gürün kalkıp sağlı sollu Büyükşehir Aday Adaylarına veya adaylarına şöyle dese:

‘Bugüne kadar hangi karar ve icraatımı yanlış buldunuz, eleştirdiniz? Bir kere olsun beni uyardınız mı? Neyi benden daha iyi yapabileceksiniz?’

Çok merak ediyorum, Başkan Kocadon, Başkan Acar ve Başkan Saatcı dışında kim ne yanıt verebilir…

Evet, Nurettin Demir ne yanıt verebilir? Kendisi en uzun milletvekilliği yapanlardan biri… 24, 25, 26‘ncı dönemlerin Muğla Milletvekili Demir madem Başkan Gürün‘den daha iyi yöneteceğine inanıyor, neden bugüne kadar bekleyip Muğlalılara, CHP’lilerin büyük bölümüne eziyet ettirdi? Muğla‘yı kurtarması için 27’nci dönemde milletvekili adayı olarak atanmaması mı gerekiyordu?

Ya şu anda 27. Dönem Muğla Milletvekili olsaydı…

xx           xx           xx

Ege’de Sonsöz Gazetesi‘nde Mehmet İşler tarafından kaleme alınan haberin spotunda “Muğla eski Milletvekili Demir, yerel seçimlerde yarışta var olacağını ilan etti. Demir, ‘Arkadaşlar da güzel işler yaptılar ama ben daha iyi görev yaparım düşüncesindeyim’ dedi. Ayrıca mevcut Başkan Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’un da aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.” denilmiş. Söz konusu haberde şu ifadelere yer verilmiş:

EVET ADAYIM!

Egedesonsöz’e kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan Demir, “Adaylığı düşünüyorum. Bayramdan sonra resmi açıklamayı yapacağım” dedi.

HERKESİN GÖNLÜ VARDIR!

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’ün yeni dönem için yarıştan çekileceğinin iddia edilmesinin sorulması üzerine konuşan Demir, ‘Osman Bey de adaydır. Niye aday olmasın? Herkesin gönlü vardır. Partimizde demokrasi yarışı var’ açıklamasında bulundu.

BEN DAHA İYİ YÖNETİRİM!

Kendisinin görev talebi hakkında konuşan Demir, ‘Ben daha iyi yaparım diye düşünüyorum. Bilgi birikimimle burayı daha iyi yöneteceğimi düşünüyorum. Arkadaşlar da güzel işler yaptılar ama ben daha iyi görev yaparım düşüncesindeyim’ dedi.

xx           xx           xx

Sevgili hocam, saygıdeğer Demir, “koltuk kavgası” ne zamandan beri “demokrasi yarışı” oldu? Farkında değilsin herhalde o yarış CHP‘de uzun zamandır yok… 2014‘te yapılan ilk Büyükşehir seçiminde de yoktu! Siz o zaman milletvekiliydiniz… Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu sizi dinlerdi.. Muğla‘yı sizden daha iyi bilecek de değildi!

O zaman Muğla’da önseçim yapılmasını neden sağlamadınız? Neden bu yönde mücadele etmediniz?

Tabi o zaman Başkan Gürün ile “kanka” idiniz. Şimdi de karşısında “adayım” diyorsunuz. Demokrasi yarışından söz ediyorsunuz.

Sevgili hocam Muğla’da öyle bir yarış ortamı yok… Üç dönem Muğla Milletvekilliği yaparken “Muğla’da her noktada önseçimin” bir “gelenek” haline gelmesini sağlamış, Emrah Doğu’nun hakkı yenirken yanında yer almış olsaydınız, bugün Muğla’da “demokrasi yarışı” olurdu…

Sizde o yarışta göğsünüzü gere gere yer alırdınız.

Bence siz CHP‘yi de iyi yönetirsiniz… En iyisi kurultayı bekleyin, genel başkanlığa aday olun…

Sevgili hocam adamlar sizi milletvekili yapmamışlar, Büyükşehir Belediye Başkanı yaparlar mı?

Ne diyeyim, Allah herkese akıl fikir versin…

—————————————                                                                                            —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Politikacının hayatının yarısı seçmeni, öbür yarısı birbirini aldatmakla geçer. (Mark Twain)

ÇİVİ

Bayram’da Akyaka’ya gelenler “Akyaka’da hayvanlar gibi davranınız. Onlar doğayı daha az kirletiyorlar” pankartı ile karşılandı.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

———————————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mehmet Keza KUNDAKÇI 27 Ağustos 2018 / 09:35

Üstad günaydın,

güzel bir bayram geçridik ve yeni haftaya başlkarken,biraz uzak kaldım yazılarınızdan, ama Nurettin hocamıza bşimdi yaptığınız eleştitileri siz ne zaman yaptınız ? niye zamanında yapmadınız?
CHP’deki “sen ben bizim oğlan” teşkilatı maalesef bugüne kadar kendi ikballeri doğrultusunda,derebeylik mantığı ile çalıştı ancak,
deniz bitti, ülke …
Muğla kendi güzel,yüzü güzel,huyu güzel,pekj ipine taktığı yoktu bu işleri ammaaaa,gazın ayağı öyle değil, şimdi değilse ne zaman, tüm adayları yürekten kutluyorum,tebrik ediyorum, başarılar diliyorum, Osman Gürün mezara kadar mı başkan olacak? olmalımı? bir insan evladının her işte zirvesi en evrensel ve iyimser düşünce ile 5 yıldır ya da hadi 10 yıldır, bundan sonrası,zul’dür,zulümdür,işgaldir, Muğla’nın hiç bir köşesi bunu hak etmiyor, Osman Gürün çok merak ediyorsa neyi başaramadığını, kendi saz ekibi ile değil,vatandaşın katına tek başına çıksın biyon da görsün, yetee gari,bu bayat hikayelerle milleti oyalayıp,memnikata bu makus talih entarisini giydirme pişkinliği bitsin gari,Eskişehir’den neyimiz eksik?
selam ve sevgiyle,

Reşat Öztepe 27 Ağustos 2018 / 17:21

Gocuman; Yazınızı keyifle iki defa okudum. Koltuk dediniz ya. Hele hele Ceylan Derisi ile kaplı olunca oturanı değiştiriyor. Değişmeyen şu ana kadar olmadı. Tabii MUĞLA’da. CHP’li BB lığı makamı garanti. hizmet yada sevk ve idare hak getire. Cepte keklik. İnsanlar sizin de dediğiniz gibi ADAY’a değil Partiye Rey veriyorlar.sevgi ve saygı

salihdemir 27 Ağustos 2018 / 18:11

Muğla’da CHP’ye CHP’lilere her türlü adaletsizlik, hukuksuzluk yapılırken Nurettin Demir neredeydi. Atatürk’ün kurduğu partiyi bir avuç CHP’li olmayanlara teslim edip, zamanını biatçılık yapmakla geçiren Nurettin Demir gibiler partiyi ve partililere sahip çıkmadığı için haziran 2018 seçimlerinde CHP % 8 oy kaybetmiştir. Buna sebep olanlara CHP tabanı hiçbir şekilde oy vermeyecektir. CHP tabanı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Marmaris Belediye Başkanı sayın Ali Acar ve Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’u istiyor. Partililere ve parti tabanına sahip çıkmayıp hor gören, haksızlık ve adaletsizlik yapanlara CHP tabanını oy vermeyecektir. Biatçılar CHP’ye daha fazla zarar vermeden işgal ettikleri koltukları boşaltsınlar. Yeter artık.