Ali Kıran Baş Kesen Misin? « Hamle Gazetesi

Ali Kıran Baş Kesen Misin?

Bu haber 27 Kasım 2015 - 0:15 'de eklendi ve 1.271 kez görüntülendi.
CIZ
CIZ cizciz@hamlegazetesi.com.tr

“Türkiye’nin Suriye’de işi ne? diyen, katil Esad’ı “demokrat halk kahramanı” ilan eden içimizdeki turfanda müneccimler ve siyaset yobazları uçak düşürme olayından sonra bile gerçekleri görme fırsatı bulamadılar, Türkiye’yi suçlamaya başladılar.

Hele hangi ülkeler ve hangi istihbarat örgütüyle iş tuttukları malum olan paralel yapı marifetiyle durdurulan MİT tırları kepazeliğine ne demeli?

Böyle bir ihanet olabilir mi? Yahu, bu falanca-filanca iktidarın değil devletin stratejisidir. Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürürken yolunu kesiyorsun, korsanlık yapıyorsun ve az kalsın devlet kendi devletiyle vuruşacaktı.

Neymiş efendim, TIR’ın içinde silah varmış. Ulan sana ne, kararı veren devlet, götüren de MİT. Farzet ki silah varsa bile devlet sırrı ifşa edilmez örtülür. Bizim vatanperverlik ve devletçilik anlayışımız bunu gerektirir.

Kendi aklını kendi eliyle iğdiş ettirmiş, bir robot gibi verilen talimatı sorgulamadan yerine getirmekten başka bir misyonu kalmayan paralel yapının elemanları şimdi mesut ve mutlu musunuz? Yoksa, ihanete ortak veya alet olmaktan vicdanınız sızlıyor mu?

MİT tırlarını durdurmakla, eli kanlı katile ve Suriye işgalcilerine hizmet ettiğinizi anlayabildiniz mi acaba?

Operasyonunuz olmasaydı belki bugün Bayırbucak Türkmenleri bu kadar mağdur olmayacaktı, bu kadar kayıp vermeyecekti.

Esad, İran ve DAİŞ yetmemiş gibi şimdi de Rusya bombalıyor Türkmen dağlarını. Acaba neden? Halbuki IŞİD’in giremediği tek bölge Türkmen bölgesi olmasına rağmen, bunun adı IŞİD’le mücadele olabilir mi? Kimi kandırıyorsunuz ey deve kuşları!

Sizce burada bir bit yeniği yok mu? Tüm dünyaya IŞİD’le mücadele ediyorum diyeceksin, sonra da Türkmenlere bomba yağdıracaksın. Yok öyle yağma. Sen Ali kıran, baş kesen misin? Yoksa eski kabadayılığına mı özeniyorsun?

Kırım’ı işgal et, Ukrayna’nın yarısına el koy, dünyadan çıt çıkmasın. Sovyet Bolşevik damarın mı kabardı yoksa? Ama bu sefer sert kayaya çarptın. Çünkü, artık Türkiye, o eski Türkiye değil.

Yok öyle yağma, Türk milleti onurunu ve güvenliğini korumak için gerektiğinde riskleri göze alır, tarih buna şahittir.

Angajman kurallarını hiçe sayacaksın, beş dakikada on kez uyarılacaksın, kaale almayacaksın ve sınırımızı ihlale devam edeceksin. Yedirmezler Putin efendi. İşte gördün, efeliğin sökmedi, karizmayı çizdirdin, elaleme rezil oldun.

Dünyanın huzurunu daha da bozmaya değer miydi? Senin ne işin var Suriye’de? Sınırın mı var? Hayır, biliyorum menfaatlerin var. Katil Esad’dan toprak satın almak peşindesin.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duymuşken, akrabalarımıza, Türkmenlere rağmen, toprak ilhakına kalkışmamışken bile “Türkiye’nin Suriye’de ne işi var?” diyen Sayın Kılıçdaroğlu artık bilmelidir ki;

Türkiye’nin sınırları üç aşamalıdır. Birincisi; misak-ı milli sınırlarımızdan koparılan vatan parçalarına rağmen, bugünkü resmi siyasi devlet sınırımız 814.578 km’yi kapsayan vatanımızdır.

İkincisi; Güvenlik sınırımızdır ki, Bosna, Üsküp, Kırım, Batum, Batı Trakya, Kıbrıs, Kerkük, Kudüs, Tebriz hattını içerir. Bu bölgelerde olup bitenler, Türkiye’nin güvenliği ile doğrudan ilgilidir. Türkiye burada olup bitenlere seyirci kalamaz. Bölge barışı için, istikrar için rol kapmak, strateji üretmek zorundadır.

Üçüncüsü; Kültür coğrafyamız dediğimiz, dilde, dinde, kültürde ve tarihte ortaklığımız olan ve aynı medeniyet fırınında piştiğimiz bölgelerdir; Adriyatik’ten Çin seddine kadar.

Demek ki güvenlik ve kültür sınırlarımız da Türkiye’nin ilgi alanı kapsamında olmak zorundadır. Yoksa Anadolu gibi dünyanın en kıymetli vatan parçasını bize mezar ederler.

Nitekim, Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Anadolu, bu toprakların kıymetini bilmeyen nice milletlere mezar olmuştur. Keldaniler, Urartular, Asurlar, Sümerler, Hititler, Likyalılar, Eski Yunanlılar, Bizanslılar sadece bunlardan birkaçı.

O halde Anadolu’da biz de buharlaşmak istemiyorsak, uyanık olacağız, dik duracağız, güçlü olacağız. Milli birliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olacağız.

Hoşçakalın!..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.