Ali Ferudun Ceylan 24. yılında anıldı « Hamle Gazetesi

Ali Ferudun Ceylan 24. yılında anıldı

Bu haber 27 Ocak 2018 - 0:11 'de eklendi ve 1.008 kez görüntülendi.

1991 seçimlerinde SHP’nin Muğla Milletvekili 2.sıra adayı olan Ali Feridun Ceylan, ölümünün 24.yıl dönümünde mezarı başında anıldı

Haber Merkezi

Muğla’da 1970’li ve 90 yılların devrimci liderlerinden ve1991 seçimlerinde SHP’nin Muğla Milletvekili 2.sıra adayı olan Ali Feridun Ceylan, ölümünün 24.yıl dönümünde mezarı başında anıldı

Anma töreninde Ceylan’ın arkadaşlarından TES-İŞ Sendikası Yatağan Şubesi eski başkanlardan Erol Soğancı bir konuşma yaptı. Soğancı, “Ali Feridun Ceylan’ın Muğla siyasetinde örnek bir insandı. Dönemimizde siyasette bizlere yol gösteren ışık tutan emeğin ve alın terin mücadelesi içinde bir yaşam biçimi vardı. Anıları bu gün bize ışık olmaya devam ediyor” dedi.

CHP Muğla İl Başkanlarından Süleyman Uslu, Ali Feridun Ceylan’ı en son tanıyanlardan biri olduğunu ifade ederek, “İyi ki Ali Feridun Ceylan’ı tanıdım. O sınıfsal mücadele içinde yer almış emeğin ve emekçinin haklarını savunan aydın bir siyasetçiydi. SHP’nin 2. Sıra Milletvekili adayıydı. Ali Feridun Ceylan’ının siyasi çizgisi ve dik duruşu siyasal geleceğimize ışık tutmuştur” şeklinde konuştu.

Anma etkinliğinde ayrıca Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek ve Gazeteci Yazar Halil Eğriboyun Nazım Hikmet’ten şiirler okudular.

Anma törenine, başta Ali Feridun Ceylan’ın teyzesi Sultan Aydın, kardeşi Hatice Ceylan Öztürk, yakını dostları ve arkadaşları katıldı. Her ölüm yıldönümünde Mezarlığın yolunu tutan A. Feridun Ceylan’ın 80 yaşlarındaki teyzesi Sultan Aydın, mezar üstüne karanfille birlikte adeta yüreğini de bıraktı. Anma etkinliği, Mezar üstüne karanfillerin bırakılmasıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.