Ali Boğa sözünü tuttu

Bu haber 25 Eylül 2013 - 20:50 'de eklendi ve 1.768 kez görüntülendi.

aliboga1321341645321654313213AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın talebi üzerine TOKİ başkanlığından gelen tahsisin kaldırıldığı yönündeki resmi yazı Esenköy Bademli sakinlerini sevince boğdu. Ali Boğa’nın verdiği bu müjdeli haber karşısında rahat bir nefes alan bademli halkı sevgi gösterisinde bulundu.
Haber Merkezi
Esenköy Bademli Mahallesinde konu ile ilgili olarak düzenlenen toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın yanı sıra Muğla Defterdarlık Müdürü Mustafa Kılıçaslan, Fethiye Mal Müdürü Yaşar Çavuş, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Toplantıda konuşan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “En geç 15 gün içerisinde bu sorunu çözeceğim diye söz verdim ve tam 10 gün içerisinde çözüme kavuşturduk. Bugün tahsisin iptali ile ilgili resmi yazıyı getirdik ve köy kahvesine astık. Pazartesi gününden itibaren 2B tapularınızı almaya başlayabilirsiniz” dedi.
Milletvekili Ali Boğa konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu bir parti toplantısı değildir. Bu sadece Bademli’de yaşayan kardeşlerimizi endişeye düşüren, buranın TOKİ’ ye kentsel dönüşüm çerçevesinde devredilip edilmemesinin halkımız tarafından net olarak kararlaştırılması için yapılan bir toplantıdır. Geçen hafta halkımıza on gün içerisinde buraya yeniden geleceğim ve tahsisin iptali ile ilgili yazıyı getireceğim diye söz vermiştim. Bu günde söz verdiğim üzere tahsisin iptali ile ilgili yazıyı getirdim. Halkımıza altından kalkması zor sözler veriyorum, ama verdiğim tüm sözleri tek tek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Göcek tünelinin ikincisi yapılacak dedik ve şu anda ikinci tünel için çalışmalar başladı. Dereleri ıslah edeceğiz ve Fethiye körfezinin kirlenmesini önleyeceğiz dedik ve şu anda dere ıslahımız yarı oldu. Fethiye Anfi Tiyatro restore edilecek dedik ve restore çalışmaları şu anda devam ediyor. Yayla yolu yapılacak dedik şu anda yol yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Yapılması hayal olan Seki Barajını yapacağız dedik ve geçtiğimiz günlerde Çevre ve Su İşleri Bakanımız ile Seki Barajının temelini attık. Karaçulha kavşağında bir öğrencimizi trafik kazasında kaybettik. Buraya acilen bir üst geçit yapılacak dedik ve şu anda üst geçit bitmek üzere.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.