Ali Akalp CHP’den aday adaylığını açıkladı « Hamle Gazetesi

Ali Akalp CHP’den aday adaylığını açıkladı

Bu haber 02 Kasım 2018 - 0:12 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.

Yatağan Avcılar- Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, CHP’den Yatağan Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan Avcılar- Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, CHP’den Yatağan Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

İl genelinde sosyale etkinliği ile tanınan Sayın Akalp gitmiş olduğu etkinliklerde her kesim tarafından ilgi görmesi ve vatandaşların tekrar aday ol demesi üzerine adaylığını açıklamış oldu.

Çarşamba günü İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partilinin katılımıyla CHP İlçe binası önünde açıklamasını yapan Akalp daha önceleri, Maden-İş sendikası Şube Başkanlığı yaptı ve 2015 genel seçimlerinde ise milletvekili aday adayı olmuştu. Emek en yüce değerdir, Yatağan’da değişim zamanı’ adı altında hazırladığı Akalp’in 48 projesi içinde, İnönü Bulvarında ticari alan, otogar yapımı, yeni Pazar yeri ve otopark, öğrenci yurtları yapımı, kreş yapımı, gençlik merkezleri, sosyal kültürel etkinlikler gibi birçok proje yer alıyor.

Akalp, yaptığı konuşmada projelerini tek tek anlatırken katılanlara teşekkür etti. Akalp 8 aday adayı olduğunu belirterek, “Gönül isterdi ki tüm üyelerin katılımıyla ön seçim yapılsın. Sanıyorum bu olmayacak kim atanırsa hepimiz birlikte çalışacağız” dedi. Akalp’in açıklaması öncesi yerel sanatçılar Aşık Abbas Balcı ve diğer sanatçılar müzik ziyafeti sundu.

Ali Akalp kimdir?

1954 yılında Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde doğan Akalp, eğitim hayatının ardından sağlık memuru olarak çalışma hayatına başladı. 1981 yılında memuriyetten istifa eden Akalp, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğü’ne bağlı Yatağan İşletme Müdürlüğü’nde işçi statüsünde olarak işe başladı. 1984 yılında Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’ni kurarak 10 yıl boyunca başkanlığını yapan Akalp, 2001 yılında Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğü’nden emekli oldu. Akalp, 1983 yılında SHP’de kurucu ilçe sekreteri olarak görev yaparken, Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi’nin birinci sıradaki üyesi oldu. Akalp, 2002 yılından bu yana Yatağan Sanat ve Kültür Derneği’nin, 2006 yılından beri de Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği’nin başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.