Ali Acar CHP’den istifa etti « Hamle Gazetesi

Ali Acar CHP’den istifa etti

Bu haber 29 Ocak 2019 - 1:39 'de eklendi ve 1.573 kez görüntülendi.

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partisinden aday gösterilmeyen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP’den istifa etti. CHP İlçe Başkanlığı önünde yaptığı konuşmasında sert sözler söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “Pazar günü yapılan CHP MYK tarafından ismim yazıldı. Dosya daha sonra MYK odasından Parti Meclisi odasına gidene kadar yeni bir isim yazıldı. Bu organizasyonun mimarı Sayın Osman Gürün’dür. Diğeri de temayülde hiç bir oy alamamasına rağmen milletvekili sıralamasında birinci sıraya yerleştirilen Mürsel Alban ve milletvekilleri. Sizlere sesleniyorum. Ali Öztunç gücün varsa sen Marmaris’e gel Ali Acar’ın aleyhine çalış. Tuncay Özkan hodri meydan sende gel Marmaris’te Ali Acar’ın aleyhine çalış. Osman Gürün sana rahat uyku yok” dedi.

CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve parti üyesi yaklaşık bin kişi partiden istifa etti. Partiden aday gösterilmeyen Acar, CHP yönetimine ateş püskürdü.

Acar, “Geçtiğimiz pazar günü yapılan CHP MYK tarafından Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak bizim ismimiz yazıldı. Dosya daha sonra MYK odasından Parti Meclisi odasına gidene kadar yeni bir isim yazıldı. Bu organizasyonun mimarı Sayın Osman Gürün. Diğeri de temayülde hiç bir oy alamamasına rağmen milletvekili sıralamasında birinci sıraya yerleştirilen Mürsel Alban ve milletvekilleri. Sizlere sesleniyorum. Ali Öztunç gücün varsa sen Marmaris’e gel Ali Acar’ın aleyhine çalış. Tuncay Özkan hodri meydan sende gel Marmaris’te Ali Acar’ın aleyhine çalış. Osman Gürün sana rahat uyku yok” dedi.

Marmaris CHP İlçe Başkanlığı binası önünde kendisine destek olanlara seslenen Belediye Başkanı Ali Acar, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e sert sözler söyledi.

Konuşmasında Osman Gürün’e seslenen Acar, “Madem sen Muğla’nın her yerini dizayn etme gücüne sahipsin Osman bey, buyur gel seçim kampanyasını Mürsel Alban’la ve sana yalakalık yapan diğer milletvekilleri ile Marmaris’te bana karşı yürüt. Gel de Marmaris halkı sana bir ders versin. Osman Gürün arının kovanına çomağı soktun. Sen kırk yıllık benim aile bağıma dahi el uzattın, onu dahi bozdun. Seninle çok büyük hesaplaşacağız. 54 yıldır Marmaris’te iktidar olamayan Cumhuriyet Halk Partisi’ni Marmaris’te 2004 yılında iktidar yaptık” dedi.

Acar konuşmasında, özellikle 2014 yerel seçimleriyle birlikte Muğla yönetimi ile ters düştüklerini belirterek, bu ters düşmenin kendisinin kişisel bir hesabı olmadığını belirtti. Bu sebeplerden dolayı üzerine baskı uygulayan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldıklarını ileri süren Ali Acar, “Arkadaşlarımızla birlikte biz grup kararına uymamaktan Muğla ekibini tarafından partiden ihraç edilmek üzere cezalandırıldık. Her şeye rağmen bu beş yıllık süreç içerisinde sabrımızı sonuna kadar devam ettirdik. Uzlaşıcı, yaklaşımcı, paylaşımcı bir tavrı sonuna kadar gösterdik. 31 Mart 2019 seçimlerinde tekrar aday adayı olduk. Bizimle beraber Muğla Büyükşehir Belediye Başkanının ve CHP Muğla Milletvekillerinin atanmış il başkanı ile beraber yapmış oldukları dizayn sonucu karşımıza alternatif üç tane daha aday adayı çıkartıldı. Bunu da anlayışla karşıladık. Son 4 yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanının Belediye Başkanları ile yapmış olduğu her toplantıda belediye başkanlarına söylediği söz şudur. ‘Biz merkezi yönetimi ancak yerelde başarılı olan belediye başkanlarımız sayesinde kazanabiliriz. Lütfen işinize bakın. Biz her zaman başarılı belediye başkanlarımızın yanındayız” diyerek bizlere öneride bulundu. Biz de kentimizi marka bir kent yapmanın gururunu yaşadık” diyerek aday gösterilmemesine tepki gösterip partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Marmaris’ten ders vereceğiz

Ali Acar konuşmasını şöyle sürdürdü:

Araştırdım. Kahramanmaraş’ın 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin oyu yüzde 6’ymış. Bugün PM üyesi Ali Öztunç Genel Merkez tarafından Kahramanmaraş’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak atandı. Bu arkadaştan bunun hesabını soracağım. Bu şahıs partimizin oyunu bir kademe yükseltme çabası içerisinde olacağına gelmiş parti meclisinde Ali Acar’a manipülasyonda başrol oynayanlardan birisidir. İkincisi hepinizin bildiği Tuncay Özkan. Gelelim Muğla’ya başta bütün bu organizasyonun mimarı olan Osman Gürün. Diğeri de temayülde hiç bir oy alamamasına rağmen milletvekili sıralamasında birinci sıraya yerleştirilen Mürsel Alban ve Muğla milletvekilleri. Cumhuriyet Halk Parti’sinden istifa dilekçemi biraz sonra vereceğim. Parti’nin tüm mensuplarının ve gönül vermiş dostlarımın başımın üstünde yeri var. Ama lütfen bu ahlaksız, seviyesiz manipülasyona karşı beni de anlayışla karşılayın. Sizlerle birlikte bu seçim sürecini birlikte götüreceğiz. Gene Marmaris halkının huzuruna aday olarak çıkacağız. Zor bir işimiz yok. Bu süreçte hepinizden destek bekliyoruz. Kalan iki ayda öyle bir çalışalım ki Marmaris’ten bir ders verelim” diyerek partisinden istifa ettiğini ve seçimde yine belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Toplantıda soru almayan Ali Acar, hangi partiden aday olacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.