Alban yeniden başkan

Bu haber 21 Aralık 2015 - 0:43 'de eklendi ve 1.076 kez görüntülendi.

chp (3)Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Teşkilatı 35. Olağan İl Kongresi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İki adaylı blok liste ile gidilen secimde mevcut il başkanı Mürsel Alban aldığı 424 oyla seçimden galip çıktı.
İlkay Yıldız
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Teşkilatı 35. Olağan İl Kongresi yapıldı. İki adaylı blok liste ile gidilen secimde Mürsel Alban delegelerden 424 oy alarak başkanlığa kaldığı terden devam ederken rakibi Süleyman Uslu ise 138 oy aldı.
Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrenin Divan Başkanlığını CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, yaptığı kongreye CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Chp’li ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları katıldı.
Seçim öncesi konuşan İl Başkanı Mürsel Alban, “Partimizde herhangi bir sorun yok. Birlik ve beraberlik içerisinde birçok çalışmaya imza atacağız. Göreve geldiğimizin üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti. Bu süre içinde hiçbir örgütü ve üyeleri birbirinden ayırmadan, ötekileştirmeden bir arada tutmaya çalıştık. Yine bu süre içinde iki seçim, bir de ön seçim yaptık. Ardından kongremize hazırlanarak, bugüne kadar geldik. Delegelerimiz tekrar görev verirse partimizi iktidara taşımak için çalışacağız. İddia edildiği gibi partimizin belediye başkanları arasında ayrışma, kırılma yoktur. Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan bazı sorunlar vardır. Bunlar da aşılacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde 612 delegeden 562’si oy kullandı. Mevcut başkan Mürsel Alban delegelerden aldığı 424 oy ile görevine kaldığı yerden devam ederken, rakibi Süleyman Uslu ise 138 oy aldı.
Delegelerin oyları ile görevine kaldığı yerden devam eden Alban’ın yönetim kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:
“Ali Alper, Mustafa Coşkun, Şeref Çağırkan, Onur Gündoğan, Cenk Gürsoy, Mehmet Güven, Bircan İnan, Ahmet Korkmaz, Rüya Mansuroğlu, Özgür Oğuz, Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu, Neriman Seçer, Hüsamettin Tepeli, Nesrin Tiriç, Hakan Ünsal, Kıvılcım Yavuz, Müge Yenisu, Vahdettin Yıldız, Nihal Yılmaz, Adem Zeybekoğlu.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.