Alban adaylığını açıkladı

Bu haber 16 Aralık 2015 - 0:41 'de eklendi ve 898 kez görüntülendi.

chp (2)Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Mürsel Alban, 20 Aralık tarihinde gerçekleşecek il kongresinde aday olduğunu açıkladı.
Verda Kartal
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mürsel Alban Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde yapılan toplantıda tekrar başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Açıklamaya CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl –İlçe Başkanları ve partililer katıldı.
Birlik ve beraberlik olacağız diyerek gelmiştik diyen İl Başkanı Mürsel Alban, “Bu birliktelik gerçekleşti. Yaptıklarımızı birlikte yaptık. Örgütümüzün yapmış olduğu ön seçimden bir tane bile itiraz gelmedi. 7 Haziranda örgütümüz var gücüyle çalıştı. Cumhurbaşkanı tekrar seçim istedi. Bu sefer 1 Kasım hazırlıklarımız başladı. Örgütümüz 1 Kasımda çok başarılı oldu. Özellikle Muğla CHP 1 Kasım seçimlerinde Büyükşehirlerde 1. oldu. İller sıralamasında ise Edirne ve Kırklareli’nden sonra 3. Sırada yer aldı. Bunlar bizim için yeterli mi? Değil, hem de hiç değil. Muğla CHP Örgütü önümüzdeki süreçte eşgüdümlü bir şekilde birlikte yürüyecek. Kimse parti içi ve dışında ötekileştirilmeyecek. İlçe başkanları ile birlikte hareket edilecek. Bizler aileyiz. 13 İlçe başkanı, ilçe kadın kolları, il ve ilçe gençlik kolları birlikte yürüyeceğiz. CHP Muğla örgütünün diğer üyeleri ise Belediye Başkanlarımız. Bizler CHP Muğla örgütü olarak Belediye Başkanlarımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Onlara her fırsatta oy isteyeceğiz. Çünkü birlikte olmanın kimseye zararı dokunmaz. Bütünlük içinde yeni bir dönem yaşamak istiyoruz. Örgütlenme şeklimiz ise mahalleden köye, köyden şehre, şehirden de bölgeye yayılarak ilerlemek olacak. Bölge ise Muğla içinde geliştirilen projeleri genel merkeze sunacak. Bu şekilde Türkiye’ye Muğla CHP örgütlenmesi bir örnek oluşturacak” dedi.
Özellikle önümüzdeki süreçte sendikalar ve diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edeceğini söyleyen Alban konuşmasına şöyle devam etti:
“Kitle ile birlikte hareket edilirken, onların düşüncelerini değerlendireceğiz. Bunun nedeni bütünlük içinde toplum ve partimiz adına en doğru kararları alabilmek. Biz kitlelerin sesi olacağız. 2 ayda bir sivil toplum kuruluşları ile toplantı yapılacak. Diğer bir konu gençlerimiz. Tabanın en önemli unsuru olan gençleri üniversitede örgütleyeceğiz. 6 oka hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Devrime herkesin inanması gerekiyor. Gençlere sol bilincin, devrimciliğin eğitimi verilmesi gerekiyor. Bu düşünceler etrafında toplanan, bu düşüncelere hizmet etmek isteyen herkesi ben bir arada görmek istiyorum. Biz kişilerin değil, ilkelerin partisi, biz menfaatlerin değil, iktidara yürüyen bir partiyiz. Fikirlerimiz ortak, kalplerimiz aynı heyecanla ortak atmak zorunda.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Bulut Adıvar 16 Aralık 2015 / 14:16

İl Başkanlığı Büyükşehir Belediyesinin üstünde olması gerekirken Büyükşehirin vesayeti altındadır. Bugüne kadar Büyükşehirle bir sıkıntısı olan hangi CHP’linin arkasında Mürsel Alban durmuştur.

CHP’liler kan ağlamaktadır. Büyükşehirde görev yapan gerek üst yöneticiler gerek alt yöneticiler halkı tepeden bakmaktadır. Her şeyi kendilerinin bildiğini iddia ettikleri gibi solcu ve CHP’li olanlara (zaten çok az) zulüm etmektedirler. Ben de Büyükşehir Belediyesinde uğramış olduğum haksızlığı anlatmak için iki defa İl Başkanından randevu istedim. Randevu alamadığım gibi hiç arayanda olmadı. İl Yönetiminde görev alan 3-4 kişiyi aradım. İl Yöneticileri üyeleri Büyükşehirle ilgili sorunları Osman Gürün’e anlatmamız mümkün değil dediler. Nasıl mümkün olmaz. Mürsel Alban ne zaman CHP’lilere sahip çıkmıştır.

Mürsel Alban İl Başkanı seçilirse CHP’nin Muğla’da bitişin başlangıcı olur. Osman Gürün’ün üstünde halkın sorunlarını dinleyen bir İl Başkanı seçilmelidir.