Akyaka’da Dünya Su Günü

Bu haber 20 Mart 2015 - 1:57 'de eklendi ve 2.498 kez görüntülendi.

sugunuTEMA Vakfı Muğla İl Temsilciliği Dünya Su Günü’nü 22 Mart Pazar günü Akyaka’da kutluyor. Su Günü’nde TEMA Marmaris ve Menteşe Şubelerinin Akyaka’da bir araya geleceği belirtilirken etkinliğe tüm doğaseverler davet edildi.

Haber Merkezi

TEMA Vakfı Muğla İl Temsilciliği Dünya Su Günü’nü 22 Mart Pazar günü Akyaka’da kutluyor. Su Günü’nde TEMA Marmaris ve Menteşe Şubelerinin Akyaka’da bir araya geleceği belirtilirken etkinliğe tüm doğaseverler davet edildi.

TEMA Vakfı Muğla İl Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Akyaka buluşmasında Vira Vira Restoran önünde buluşularak, azmak boyunca temizlik yapılacağı belirtildi.

Dünya Su Günü ile ilgili “Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart gününün ‘Dünya Su Günü’ olarak kutlanmasına karar vermiştir. 1993 yılından bu yana her yıl farklı konularda kutlanmakta olan Dünya Su Günü, 2015 yılında ‘Su ve Sürdürülebilir Kalkınma’ mesajıyla kutlanmaktadır.” Denilerek şöyle devam edildi:

“Akyaka ve Gökova Körfezi önemli bir sulak alandır ve ciddi bir risk altındadır. Etkinliğin burada düzenlenmesinin amacı suyla ilgili farkındalık yaratmanın yanında Akyaka ve Gökova Körfezi’yle ilgili de farkındalık yaratmaktır. Bu kapsamda Azmak kenarındaki Vira Vira restoran önünde saat 12:00’de toplanılacak ve buradan Azmak boyunca yürünerek Akyaka sahile gidilecek ve burada bir basın açıklaması yapılacaktır. Ayrıca isteyen katılımcılarla Azmak kenarı, sazlıklar ve sazlıklar sahilinde temizlik yapılacaktır. Bu temizliğe katılmak isteyenlerin çöp torbası ve eldiven getirmeleri rica olunur.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.