Akyaka uçurtma şenliğinde gelenek bozulmadı

Bu haber 29 Nisan 2019 - 1:13 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet il müdürlüğüne bağlı Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Uçurtma Şenliği Akyaka Sahilinde yapıldı.

Nazife Taşdelen
Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet il müdürlüğüne bağlı Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Uçurtma Şenliği Akyaka Sahilinde yapıldı. Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ve halkın katılımı ile Akyaka sahilinde eğlenceli bir gün geçiren, palyaçolar eşliğinde eğlenceye doyan çocuklar, sahilde uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.
Sahilde koruyucu aileleri ile birlikte gelen çocuklar için folklor gösterisi, canlı müzik eşliğinde oyun, uçurtma şenliği ve spor müsabakaları düzenlendi. Folklor gösterisi ile başlayan etkinliğe hafta sonu olması nedeni ile katılım fazla olurken, çocuklar ve aileler uçurtmaları sahilde uçurarak ve düzenlenen yarışmalara katılarak haftanın stresini attı.

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Seda Cesur, “Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımız için uçurtma şenliğini düzenliyoruz. Amacımız çocuklarımızın toplum ile kaynaşması. Gördüğünüz gibi yarışmalarımız var, çuval, halat çekme ve uçurtma yarışması. Amacımız çocuklarımızın kötü alışkanlıklar olmadan da eğlenebileceklerini göstermek. Çocuklarımızın topluma yararlı birer birey olması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Neşeli bir eğlencenin gözlendiği Akya Uçurtma şenliğinde gelenek bozulmadı. Yarışmada dereceye girenlere hediyeler verilirken yarışmanın birincisi Fethiye’den Tolgahan Adar oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.