Akyaka şenlendi

Bu haber 09 Mart 2015 - 0:49 'de eklendi ve 689 kez görüntülendi.

akyakaMuğla’nın Ula İlçesine bağlı dünyaca ünlü Akyaka Mahallesi bu hafta sonu Mart ayında yazı yaşadı. Hava sıcaklığının 23 derece ölçüldüğü Akyaka’da vatandaşlar kendilerini sahildeki kafelere akın ederken bazı vatandaşlar ise deniz girdi.

İlkay Yıldız

Türkiye’nin büyük bölümlerinde yağmur ve soğuk hava hâkim iken Muğla’nın Ula İlçesine bağlı dünyaca ünlü Akyaka Mahallesi adeta yazı yaşadı. Hava sıcaklığının 23 dereceyi bulduğu mahallede bulunan Akyaka, Çınar ve Akçapınar sahilleri büyük yoğunluk yaşadı. Sıcak havayı değerlendiren Muğlalılar ve turistler sahillerde bulunan kafeleri doldurdu. Güneşli havada kimi vatandaşlar güneşlenirken, kimi vatandaşlarda denize girerek sıcak havanının tadını çıkardı.

Arkadaşları ile beraber Akyaka’ya gelerek denize giren Erdoğan Yüzer, “Şubat ayından bu yana Akyaka’da denize giriyoruz. Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava şartları etkili olurken burada sıcak hava yaşanıyoruz. Bu nedenle insanlar Akyaka’yı tercih ediyor, bizde herkesi Akyaka’ ya davet ediyoruz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.