AKYAKA BELEDİYE BAŞKANI ÇALCA: BENDE VARIM DEDİ

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 9:54 'de eklendi ve 2.056 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugün siz okurlarıma Muğla’nın şirin beldelerinden olan ve yöremizin devamlı uğrak yerlerinden Akyaka beldesinin belediye başkanı Ahmet ÇALCA ile ilgili kısa da olsa bir şeyler yazmaya çalışacağım. Sayın Çalça Akyaka beldesinde belediye başkanlığı yapmış olduğu dönemde beldenin çehresini değiştiren bir belediye başkanı olarak anılmakta. Çünkü Sayın Çalca başarılı çalışmalarının yanı sıra Akyaka sahilinde insanların berrak olan denize girebilmesi için titiz çalışmalarının yanı sıra, yapmış olduğu reklamlarla Akyaka beldesini Türkiye’ye tanıtıp insanların uğrak yeri olmasını sağlamıştır.
Beldede birçok etkinlikler yapmanın sonrası birçok devlet büyüklerini de ağırlayan Akyaka beldesinin belediye başkanı Ahmet ÇALCA sessiz görünümü ve efendiliği ile Akyaka’da ve yöresinde adından zevkle bahsedilen bir belediye başkanı olarak anılmakta. Turizm cenneti olan Akyaka beldesi yaz aylarının da gelmesiyle insanlar tarafından dolup taşmakta. İşte bu güzel beldenin güzel bir insanı olan belediye başkanı Ahmet ÇALCA 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Ula İlçesinden CHP belediye başkan aday adayı olarak isminden sıkça bahsedilmekte.
Sayın Çalca Ula İlçesi için belediye başkan adaylığını kafaya koymuş olacak ki Ula’nın köylerine gidip vatandaşlarla ve birçok CHP’liyle de görüşüp fikir alışverişinde bulunmakta olduğu bilgilerini aldık. Ula İlçesinin birçok köyünde de Akyaka belediye başkanı Ahmet ÇALCA’yı Ula’da CHP’nin belediye başkanı olarak görmek istediklerini dile getirdikleri bilgisini aldık.
Belediye başkanlığı yaptığı süre içinde insanları kırmamaya özen gösteren Akyaka beldesinin belediye başkanı Ahmet ÇALCA’ya CHP’den belediye başkan adayı olup olmadığını sorduğumuzda: Sayın Çalca partililerim ve halkımın verdiği destek üzere Cumhuriyet Halk Partisi Ula İlçesi belediye başkanlığına adaylığımı koydum. Partinin aday adayım. Partimin belirleyeceği her koşuldaki tüm seçimlere ve atamaya hazırım dedi.
AHMET ÇALCA’NIN ÖZ GEÇMİŞİ
1973 Akçapınar-Ula doğumludur. İlkokulu Akçapınar’da ortaokulu Gökova Adile Mermerci İlköğretim okulunda tamamlamıştır. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi – Kamu Yönetimi bölümünü tamamlamıştır. Bursla devam ettiği eğitiminden sonra, yüksek lisansını İktisat Para Politikası bilim dalında tamamlayıp, dil eğitimimi İngiltere’de Oxford House College de tamamlamış. Yoksullukları kırma adına, yaşamında gördüğü bir mum ışığı kadar küçük aydınlığa ulaşabilmek adına, Akyaka beldesinde turizm ve su ürünleri üretimiyle iştigal etmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.