AKUT’TAN deprem semineri

Bu haber 29 Temmuz 2013 - 18:40 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi.

akutseminerdeprem123465651321313Marmaris AKUT Deprem Biriminden Kayahan Tören, Datça Kültür Merkezi’nde düzenlen deprem seminerinde Datçalılara bilgiler verdi. Seminere katılımın az olması dikkat çekti.
Haber Merkezi
Marmaris AKUT Deprem Biriminden Kayahan Tören, Datça Kültür Merkezi’nde düzenlen deprem seminerinde Datçalılara bilgiler verdi. Birinci derece deprem bölgesinde olan Datça’da deprem seminerine katılanların içinde Datçalı sayısının yok denecek kadar az olması dikkat çekti.
AKUT Marmaris Deprem Biriminden Kayahan Tören, seminere katılan yaklaşık 40 kişiye deprem hakkında çeşitli slaytlarla, filmlerle ve resimlerle deprem öncesi yapılması gerekenler, deprem anında yapılması gerekenler ve deprem sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Tören, “depremi yer kabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak yeryüzünü sarsma olayına deprem diyoruz. Vatandaşımızın deprem riskine karşı evde güvenliği sağlamaları lazım bunun için ilk önce deprem anında evde bulunan kişilere zarar vermemesi için bu eşyaların evde güvenli bölgeler oluşturup onları oralara sabitlemeleri çok önemlidir. Çünkü ağır eşyalar devrilip insanların altında kalıp ölmelerine veya sakat kalmalarına sebep olabilir. Deprem konusunda en önemli konulardan birisi deprem anında toplanabileceğimiz güvenli bölgeler oluşturmaktır. Bunlar parklar, üstü açık alanlar, otoparklar gibi açık alanlarda toplanmamız lazım evde veya işyerinde bulamadığımız yakınlarımızı buralarda bulabiliriz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.