Akut yaban hayvanlarını unutmadı

Bu haber 07 Ocak 2014 - 9:09 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

akut16516352AKUT Fethiye Ekibi tarafından ağır geçen kış şartları nedeniyle, yaban hayvanlarının şehir merkezlerine inmemesi için bulundukları doğal yaşam alanlarına yemleme çalışması yapıldı.
Haber Merkezi
AKUT Fethiye Ekibi Ordek Adası’ndaki ördekleri yemlemesinin ardından Babadağ’ın 1800 metrelik zirvesine tırmanarak hayvanlar için oluşturdukları yiyecekleri doğaya bıraktı. Bir sure araç ile giden ekipler, kış şartları nedeniyle 1800 metre yüksekliğindeki Babadağ’ın zirvesine yürüyerek tırmandı. Hazırlanan yem ve yiyecekleri ellerinde ve sırtlarında taşıyan ekipler, daha sonra zirvenin değişik noktalarına dağılarak bu yiyecekleri bıraktılar.
Etkinlik hakkında bilgiler veren AKUT Ekip Lideri Ersin Gür “Biz AKUT olarak operasyonlar kadar sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz. Bugün doğal yaşam ile ilgili bir etkinliğimiz var. Bu hayatı hayvanlarla birlikte paylaşıyoruz. Bu zorlu şartlar altında onların dağlarda yiyecek sıkıntısı çektiğini biliyoruz. Bu yüzden ülkemizin değişik noktalarında şehirlere inen hayvanları görüyoruz. Bunun önüne geçmek istedik. Bugün burada yaban domuzu, çakal, tilki gibi hayvanların yararlanması için bırakıyoruz. Önümüzdeki günlerde kuşlar içinde Seki Erendağ’da bir etkinliğimiz olacak. Amacımız hayvanların bir nebzede olsa hayati risklerini azaltmaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.