AKUT, Vali Güvençer’i ziyaret etti « Hamle Gazetesi

AKUT, Vali Güvençer’i ziyaret etti

Bu haber 09 Haziran 2013 - 17:54 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

akutvaliziyaret1312635464132Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekip üyeleri, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.
Haber Merkezi
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekip üyeleri, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti. Ziyaret için heyete teşekkür eden Vali Güvençer, “Ülkemizde 17 yıldır faaliyet gösteren AKUT’u başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Afet durumunda veya ihtiyaç anında sivil toplum kuruluşlarımızın bizlere yardımcısı olması, kurtarılan her bir can gerçekten çok önemli. Gönüllülük esasına dayalı yaptığınız bütün arama ve kurtarma çalışmaları takdire şayan. Tüm AKUT ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bodrum AKUT Ekip Lideri Sadettin Uslu, Vali Güvençer’e yeni görevinde başarılar dilerken, Konacık Gaz Deresi Mevkiinde 8 Haziran 2013 tarihinde yapılacak Bodrum Akut Ekibi binasının temel atma törenine davet etti. Uslu, AKUT’un 1996 yılı başında ülkemizde arama kurtarma konusunda faaliyet gösteren uzman bir ekibin gönüllü olarak bir dernek çatısı altında bir araya gelmesi ile kurulduğunu belirtti.
Hem Muğla’da, hem de ülkemizde AKUT’un bugüne kadar başarılı çalışmaya imza attığını söyleyen Uslu, “Bodrum ekibimiz 40, Muğla Merkez birimimiz ise 20 kişilik gönüllülerden oluşuyor. Bunun dışında Fethiye ve Marmaris’te de faaliyet gösteren gönüllülerimiz mevcut. Yarın temelini atacağımız binamız da eğitim merkezi olabilecek şekilde tasarlandı. Sayın Valim, törende sizleri de aramızda görmek isteriz” dedi.
Bodrum AKUT Ekip Lideri Uslu, Vali Güvençer’e AKUT şapkası ve AKUT yayınlarından oluşan kitaplar hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.