Akülü sandalyesine kavuştu

Bu haber 08 Nisan 2014 - 20:11 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.

aku615616515Muğla’da doğuştan yürüme engelli 40 yaşındaki kadın, akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın sevincini yaşadı.

Kadir Tamer

Muğla’da doğuştan yürüme engelli 40 yaşındaki kadın, akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın sevincini yaşadı. Doğuştan yürüme engelli olduğu öğrenilen Fatma Öztürk (40) akülü sandalyesi ile ilk sürüş denemesini yaptıktan sonra emeği geçenlere teşekkür etti. Öztürk, 10 yıldır Muğla’da yaşadığını, dernekten de kendi başına hareket edebilmek için bir hafta önce akülü sandalye istediğini söyledi.

Dernek yetkililerin kısa süre içerisinde çalışmaları tamamladığını belirten Öztürk, “Doğuştan yürüme engelliyim. Akülü tekerlekli arabayla artık kendi ihtiyaçlarımı görebileceğim. İstediğim zaman dışarıya çıkıp gezebileceğim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ise derneğin girişmeleri ve hayırsever vatandaşların katkıları sonucu temin edilen tekerli sandalye ve akülü arabaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını kaydetti.

Doğuştan Engelli Fatma Öztürk’ün kendilerine bir hafta önce müracaatta bulunduğuna işaret eden Çakıroğlu, “Bugün burada bir kişinin daha yüzünün gülmesine sebep oluyoruz. Dernek olarak 2007 yılından bu yana talepte bulunan engelli vatandaşların ihtiyaçlarını değerlendirip derneğimize destek veren hayırseverlerden temin ettiğimiz sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” diye konuştu.

Muğla’daki hayırseverlerin engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde büyük duyarlılık içinde olduğunu vurgulayan Çakıroğlu, 5 yıl içerisinde 35 tekerlekli sandalye, 15 akülü araba dağıttıklarını dile getirdi.

Çakıroğlu, derneklerinde tekerlekli sandalye ve akülü araba bulunduğunu, ihtiyaç sahibi engellilerin rapor ve dilekçe ile başvurmaları halinde yardımcı olabileceklerini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.